• Kłótnia
  Mimo że trudno w to uwierzyć, czasami spór może się przysłużyć związkowi.
 • Problem z ego
  Czy to możliwe, aby osoba z którą aktualnie się spotkasz, lub którą darzysz uczuciami była socjopatą? Bardziej niż ci się wydaje! Według najnowszych badań, 1 na 25 Amerykanów jest dotknięty socjopatią. Zobacz jak ją rozpoznać!
 • Rodzina w łóżku
  Zapomnij o afrodyzjakach i romantycznych kolacjach. Jest inny sposób na szczęśliwy związek i udane życie seksualne.
 • Rozstanie?
  W każdym związku prędzej czy później pojawiają się kwestie sporne, a co za tym idzie - konflikty między partnerami. Nieporozumienia i różnice zdań nie muszą prowadzić do rozpadu relacji, konieczne jest jednak „przepracowanie” ich w sposób konstruktywny. O tym, jak to zrobić, opowie psycholog i psychoterapeuta mgr Joanna Kołodziejczyk.
 • Kobieta u psychologa
  Szczera rozmowa z psychologiem to jeden z najlepszych sposobów na rozwiązanie problemów osobistych lub zawodowych. Nie każdy ma jednak chęć lub możliwość skonsultowania swoich dylematów z profesjonalistą - dla wielu osób bariera wstydu i długie kolejki do specjalistów to przeszkody nie do pokonania. Jak w tej sytuacji uzyskać pomoc psychologiczną?
 • Szczęśliwa para w łóżku
  Mówi się, że posiadanie dzieci to najlepsze, co może nas spotkać w życiu. Dzięki pociechom mamy czuć się spełnieni i szczęśliwi w związku. Nic bardziej mylnego – dowodzą brytyjscy naukowcy w badaniu z udziałem ponad pięciu tysięcy osób.
 • Singiel
  Człowiek jest istotną stadną – jednak coraz częściej wybiera samotne życie. Z badań wynika, że już ponad ¼ Polaków prowadzi życie w pojedynkę. Nastawieni na spełnianie ambicji zawodowych, w pogoni za pieniądzem – zatracamy siebie oraz kontakty z innymi. Umyka także potrzeba stałego związku, słabiej dzielimy się sobą i swoim czasem. Czy coraz mniej skłonni do kompromisów, skupieni na pracy – jesteśmy jeszcze w stanie umknąć samotności?
 • Takich mężczyzn lepiej unikać:
  Na początku znajomości, kiedy fascynacja mężczyzną sięga zenitu, zwykle trudno nam krytycznie spojrzeć na jego zachowania i na ich podstawie ocenić, jaki może być partnerem. A szkoda, bo to właśnie te niby nic nieznaczące sygnały wiele mogą nam o nim powiedzieć. Oto krótka lista męskich zachowań, które powinny nas skłonić do poszukiwania innego obiektu zainteresowania.
 • Wygląd twarzy wpływa na długość związku
  Co ma wpływ na to, jak długo trwa dany związek? Zapewne wiele rzeczy, a wśród nich ... rysy twarzy przyszłego partnera. Ostre rysy twarzy mężczyzn wzbudzają strach u pań, wyraziste rysy pań przyciągają uwagę panów - wynika z najnowszych badań.
 • Jakie sny mogą być prorocze?
  Jakie sny budzą w tobie najwięcej obaw? Może dotyczą twojego związku i ewentualnej zdrady partnera? Wyniki najnowszych badań amerykańskich naukowców adresowane są specjalnie do ciebie...