• Kura w klatce
  - W naszym klimacie mamy do czynienia przynajmniej dwa razy do roku z epidemiami - powiedział dr hab. n. med. Tomasz J. Wąsik, Śląski Uniwersytet Medyczny. Jak przenoszone są wirusy ptasiej grypy? Czy zagrażają ludziom? - Obecnie grypa ptaków nie zagraża zdrowiu i życiu ludzkiemu - zaznaczył Wacław Bortnik, lekarz weterynarii.
 • Drób
  Z powodu ptasiej grypy Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) wprowadziła od końca grudnia zakaz eksportu produkcji drobiowej z województw podkarpackiego i małopolskiego - poinformowała agencja w czwartek TASS.
 • Kury
  - Ptasia grypa to wirus, który nie jest szkodliwy dla zdrowia i życia człowieka, a jednocześnie jest morderczy dla zamkniętych hodowli drobiu – powiedział prof. Jan Szyszko, minister środowiska podczas briefingu prasowego, który odbył się 5 grudnia 2016 r.
 • Wirusy
  Stanach Zjednoczonych rozprzestrzenia się ptasia grypa. Wirus spowodował już śmierć kilkudziesięciu milionów kur i indyków. Na razie nie było przypadków przeniesienia się tej choroby na ludzi. Wzrosły jednak ceny jaj.
 • Czy ptrasia grypa jest groźna dla ludzi?
  Nowa ptasia grypa wykryta w Europie zagraża fermom drobiu, ale jest nieszkodliwa dla ludzi. Takie ostrzeżenie wydała agencja ONZ do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, FAO.
 • Jak chronić się przed grypą?
  Brytyjskie ministerstwo rolnictwa potwierdziło, że w hodowli kaczek w północnej Anglii wykryto wirusa ptasiej grypy H5N8. Jest to ten sam szczep, który wystąpił ostatnio u kur w Holandii i u indyków w Niemczech w pobliżu granicy z Polską.
 • Naukowiec
  Groźna odmiana wirusa ptasiej grypy w Wielkiej Brytanii. Testy potwierdziły, że kaczki z jednej z ferm w hrabstwie Yorkshire zaraziły się szczepem H5N8 tego wirusa. Rzeczniczka brytyjskiego Departamentu Środowiska i Żywności zapewniła, że zagrożenie dla ludzi jest bardzo małe, nie ma też niebezpieczeństwa skażenia żywności.
 • Ptasia grypa ciągle groźna
  Niebezpieczny szczep wirusa ptasiej grypy wykryto we wschodnich Niemczech, w regionie graniczącym z Polską. Na jednej z ferm trzeba było zlikwidować 30 tys. indyków.
 • Ptasia grypa ciągle groźna
  To już piąta w ciągu ostatnich 17 lat mutacja wirusa ptasiej grypy. Pierwsze dwa przypadki odmiany H10N8 opisują chińscy naukowcy w najnowszym wydaniu czasopisma medycznego „Lancet”.
 • Nowy szczep ptasiej grypy
  Chińskie władze ostrzegają przed ptasią grypą. Od początku tego roku nowym szczepem wirusa zaraziło się prawie sto osób. 19 z nich zmarło.