• Bronisław Komorowski
  Toruńska prokuratura wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie audycji nadanej w Radiu Maryja w nocy z poniedziałku na wtorek. Chodzi o sformułowania na temat prezydenta Bronisława Komorowskiego.
 • Janusz Palikot
  Janusz Palikot wraca do antykościelnej retoryki i ostro atakuje Radio Maryja. Kandydat Twojego Ruchu na prezydenta chce kontroli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz odebrania toruńskiej rozgłośni koncesji na nadawanie.
 • Dziennikarze
  "Do tej pory nie karałem za treści w Radiu Maryja czy TV Trwam. Zdarzały się napomnienia, ale nie kary. W tym wypadku uznałem sprawę za poważną" - mówi w TOK FM Jan Dworak, szef KRRiT. Rada nałożyła 50 tys. zł kary dla rozgłośni o. Rydzyka.
 • O. Tadeusz Rydzyk i Jan Dworak
  O. Tadeusz Rydzyk spotkał się w Sejmie z szefem KRRiT, Janem Dworakiem. Pretekstem były kary nałożone na Radio Maryja i TV Trwam za kryptoreklamę i nawoływanie do nienawiści.
 • o. Tadeusz Rydzyk
  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała Radio Maryja za nadawanie ukrytej reklamy. Rozgłośnia o. Tadeusza Rydzyka, jako nadawca społeczny ma zakaz prowadzenia działalności reklamowej.
 • Jan Dworak
  Do konkursu o miejsce na multipleksie telewizji cyfrowej oprócz o. Tadeusza Rydzyka zgłosiło się 15 chętnych. Do jego rozstrzygnięcia zostało niewiele czasu. Dlatego słuchacze Radia Maryja nie ustają w naciskaniu na Jana Dworaka. Po wywiadzie, jakiego szef KRRiT udzielił portalowi dziennik.pl ogłosili, że będą się za niego modlić.
 • Jan Dworak
  List z hasłem "Śmierć wrogom ojczyzny" i kawałek grubego sznura dostał szef KRRiT Jan Dworak i jeden z członków rady Krzysztof Luft. W związku z pogróżkami złożono zawiadomienie do prokuratury.
 • Radio Maryja propaguje treści nawołujące do nienawiści - twierdzą tropiciel patologii w rozgłośni i redaktor portalu Lewica.pl. I domagają się, by Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała stację ojca Rydzyka i odebrała jej status nadawcy społecznego. - W maju 2011 r. KRR upomniała już Radio Maryja za emitowanie treści ksenofobicznych. Postanowiliśmy działać, bo od tego czasu nic się nie zmieniło - mówi gazecie.pl Rafał Maszkowski.
 • Krzysztof Luft
  Nowela ustawy podwyższająca stawki radiowych i telewizyjnych opłat koncesyjnych oznacza konieczność zapłaty przez Radio Maryja i Telewizję Trwam ok. 45 mln zł rocznie - stwierdza "Nasz Dziennik". Według zasiadającego w KRRiT Krzysztofa Lufta ta kwota jest nieprawdziwa.
 • Mikrofon zdjęcie ilustracyjne
  Radio Maryja znalazło się na celowniku Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zdaniem regulatora rynku, katolicka rozgłośnia złamała prawo, więc zapłaci wysoką karę. To już kolejna kara za, niezgodne z prawem, ukryte treści w audycjach.