• minister Jan Szyszko
  Minister Jan Szyszko postanowił dać odpór "lewicowo-liberalnym środkom społecznego przekazu" i napisał list w obronie "Dyrektora Radia Maryja Ojca Doktora Tadeusza Rydzyka". Przyznaje w nim, że to wsparcie zakonnika "miało przełożenie na wyniki wyborów".
 • o. Tadeusz Rydzyk
  Były redemptorysta atakuje o. Tadeusza Rydzyka. "Czego Kremlowi nie udało się osiągnąć przez stulecia, polski redemptorysta zrobił w ciągu kilkunastu lat" - pisze ks. Jerzy Galiński w "Tygodniku Powszechnym" i pyta o 68  mln zł pożyczki dla Lux Veritatis.
 • "Nawet nie wiedziałem, co to jest ten maybach" - mówi o. Tadeusz Rydzyk w wywiadzie dla tygodnika "Sieci". Redemptorysta przyznaje, że walka o miejsce na multipleksie dla TV Trwam była "drogą przez mękę". Mówi też o swoim konflikcie z Tomaszem Sakiewiczem.
 • Ojciec Tadeusz Rydzyk
  Nie odbiera wezwań, nie wiadomo też, czy w ogóle ma jakiś majątek. Ojciec Tadeusz Rydzyk to dla komornika spore wyzwanie. Ten, który miał wyegzekwować od redemptorysty zapłacenie grzywny, już napisał do sądu, że może mu się to nie udać - podaje "Gazeta Wyborcza".
 • Słuchacze apelują do Radia Maryja. "Nie podjudzajcie ludzi!"
  Oburzenie części słuchaczy wywołała audycja na temat katastrofy smoleńskiej w Radiu Maryja. "Proszę was, błagam was: nie podjudzajcie ludzi" - apelowała kobieta poruszona cytatami z książki "Zamach w Smoleńsku". Jej autor sugeruje, że rządowy tupolew miał awaryjnie lądować w lesie, a potem na jego pokładzie miała wybuchnąć bomba próżniowa.
 • "Nie zapłacę, bo nie mam skąd. Najwyżej mnie zamkną"
  O. Tadeusz Rydzyk został skazany na 3,5 tys. zł grzywny za zorganizowanie nielegalnej publicznej zbiórki na TV Trwam, uczelnię, geotermię i budowę kościoła. Ale duchowny nie zamierza płacić. "Nie zapłacę, bo nie mam skąd. Bo nie mam pensji, ani nic. Najwyżej mnie zamkną" - mówił redemptorysta podczas poniedziałkowego spotkania w Olsztynie.