• Kobieta z dzieckiem na plaży
  Latem skóra jest szczególnie narażona na oddziaływanie promieni słonecznych. Dermatolodzy przestrzegają nas przed ich szkodliwym działaniem. Jak więc się opalać z głową?
 • Dermatolog ogląda skórę
  Promieniowanie ultrafioletowe jest tak samo groźne albo nawet groźniejsze niż dym tytoniowy, jeśli chodzi o wywoływanie nowotworów – ostrzega prof. Piotr Rutkowski z Centrum Onkologii w Warszawie.
 • Znamiona na skórze
  Osoby o jasnej karnacji, rudych i blond włosach i niebieskich oczach są szczególnie narażone na raka skóry, w tym czerniaka. Sprzyja temu przebywanie na intensywnym słońcu i korzystanie z solarium. Urlopy w ciepłych krajach wyraźnie zwiększyły częstość występowania tego nowotworu u Europejczyków.
 • Solarium
  Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do ministra zdrowia o wprowadzenie zakazu korzystania z solarium przez nieletnich. W liście do Bartosza Arłukowicza Marek Michalak napisał, że coraz powszechniejszą praktyką jest opalanie w nich dzieci pierwszokomunijnych.
 • Uwaga na słońce
  Mamy pierwszy w tym roku tak upalny i słoneczny weekend. Pogoda zachęca do spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu. Wiele osób planuje opalanie. Jednak leżenie w pełnym słońcu może się skończyć oparzeniem, a w przyszłości nowotworem skóry czyli czerniakiem - mówi profesor Piotr Rutkowski z warszawskiego Centrum Onkologii.
 • Czym grozi opalanie w solarium?
  Inspekcja Handlowa zakwestionowała 35 procent skontrolowanych urządzeń opalających ze względu na przekroczenie dopuszczalnego poziomu promieniowania lamp.
 • Oparzenia słoneczne mogą przyczynić się do powstania złośliwego raka skóry
  Co roku w naszym kraju notuje się 50 tysięcy zachorowań na nowotwory złośliwe skóry, w tym 3 tysiące na czerniaka. Lekarze przestrzegają przed niewłaściwym korzystaniem ze słońca.
 • Nowotwór złośliwy skóry u coraz większej liczby Polaków
  Rośnie liczba zachorowań na nowotwory złośliwe skóry - alarmują lekarze. Apelują o rozsądne korzystanie ze słońca. Szczególnie pierwsze majowe słońce jest niebezpieczne bo opalanie może skończyć się poparzeniem.