• Dermatolog bada znamię na skórze
  Nie tylko wizyty w solarium, ale i letnie słońce sprzyjają nowotworom skóry – ostrzegali onkolodzy i dermatolodzy na konferencji "Co nowego w czerniaku?".
 • Każdy pieprzyk na ciele wymaga uważnej obserwacji
  Nie bójmy się badać skóry - przekonują specjaliści dermatolodzy i onkolodzy. Czerniak i inne nowotwory skóry wcześnie wykryte są wyleczalne.
 • Dermatolog bada znamię na skórze
  Na ciele większości z nas można zwykle naliczyć od kilku do nawet kilkudziesięciu różnego rodzaju zmian skórnych. Niestety nie zawsze są one atrakcyjną „kropką nad i” jak u Marilyn Monroe czy Cindy Crawford. Zdarza się, że nie tylko nie dodają uroku, lecz są źródłem kompleksów, a nawet zagrożeniem dla zdrowia. Przed ich usunięciem niektórych powstrzymują jednak krążące o znamionach i likwidujących je zabiegach nie zawsze prawdziwe informacje. Sprawdzamy, które z tych najczęściej powtarzanych stwierdzeń są faktami, a które mitami.
 • Dermatolog bada znamię na skórze
  W profilaktyce raka skóry liczy się czujna obserwacja skóry. Jeśli widzisz na niej niepokojące znamiona, umów się na wizytę dermatologa.
 • Samobadanie ważne w przypadku czerniaka
  Samokontrola znamion na skórze raz w miesiącu pozwala wcześnie wykryć czerniaka - przypominają lekarze. Kończy się akcja edukacyjna Tydzień Świadomości Czerniaka po hasłem "Znamię! Znam je?".
 • Kiedy warto iść do dermatologa na ocenę skóry
  Pieprzyki, plamki, czerwone punkciki, włókniaki - znamiona mamy wszyscy. Większość z nich to niewinne zmiany, jednak niektóre mogą rozwinąć się w groźną chorobę. Możemy się przed tym ustrzec, badając znamiona u specjalisty dermatologa.
 • Zbadaj skórę za darmo
  Pieprzyki, plamki, czerwone punkciki, włókniaki. Znamiona mamy wszyscy. Większość z nich to niewinne zmiany, jednak niektóre mogą rozwinąć się w groźną chorobę – raka skóry! Możemy się przed tym ustrzec, badając znamiona u specjalisty dermatologa. W ramach akcji Euro Melanoma do 5 czerwca w wybranych gabinetach w całej Polsce można je zbadać bezpłatnie.