• Chip zastosowany w systemie keyless nowego Discovery potrafi bardzo dokładnie sprawdzić, ile czasu zajmuje komunikacja pomiędzy kluczykiem a pojazdem. Jeśli łączenie trwa dłużej niż powinno, oznacza to, że sygnał jest wzmocniony/wydłużony (przez złodziei) i auto przestaje odpowiadać
  Eksperci ADAC sprawdzili 237 modeli samochodów i cztery motocykle z systemem bezkluczykowym keyless. Efekty? Tylko trzy auta oparły się atakowi z wykorzystaniem domowej roboty urządzenia, którego wykonanie kosztuje ok. 400 zł. Zobacz, które pojazdy złodzieje ukradną w kilka sekund. OTO NOWY RAPORT.
 • Dostanie się do upatrzonego samochodu i jego kradzież nie zostawiało żadnych śladów uszkodzeń
  Około 180 modeli samochodów z systemem bezkluczykowym daje się ukraść przy użyciu domowej roboty urządzenia, którego wykonanie kosztuje ok. 100 euro. Niemieccy testerzy sprawdzili całą listę aut i motocykli, do których ich właściciele dostają się za pomocą systemu keyless. Tylko jeden producent i jego dwa modele oparły się atakowi.
 • BMW 760Li High Security
  Ponad 2 mln zł - tyle kosztuje pancerny samochód, który wytrzyma m.in. ostrzał kałasznikowa i magnum .357 oraz .44 nie mówiąc już o granatach. A to tylko wybrany model z wielkiej floty luksusowych fortec na kołach wartych fortunę użytkowanych do niedawna przez Bronisława Komorowskiego. Jednym z takich aut w obstawie funkcjonariuszy BOR Komorowski podróżował m.in. do Budy Ruskiej czy na narty. Teraz opancerzone mercedesy, BMW i inne cuda przejmie zaprzysiężony na prezydenta Andrzej Duda. Oto, co dostanie "w spadku" nowy najważniejszy VIP RP.
 • Jan Kulczyk
  Chłodzony szampan w pokładowej lodówce, tylny fotel z masażem, podnóżkiem i klimatyzacją, jonizator powietrza oraz szofer to zestaw obowiązkowy. Jakimi samochodami prywatnie jeżdżą najbogatsi Polacy? Dziennik.pl zajrzał do garaży elity wśród krezusów.  
 • Ford Focus w wersji 3D Carbon i jako złocisty ST
  W Mieście Aniołów wiruje wielkie święto motoryzacji. Orgia lśniącego lakieru i mocy potrwa do 28 listopada. Zapraszamy do galerii zdjęć prosto z tego międzynarodowego targowiska na czterech kołach.