• Flagi przed europarlamentem
  Europosłowie mają niewiele do roboty - tak uważa 40 proc. ankietowanych przez CBOS. Zdaniem 33 proc. bycie posłem do PE wiąże się z dużą liczbą obowiązków i pracy. W opinii 50 proc. bycie w PE, daje polskim politykom duże możliwości wspierania polskich interesów, przeciwnego zdania jest 33 proc.
 • Krzysztof Szczerski i Andrzej Duda
  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 57 proc. Na trzecim miejscu rankingu zaufania jest Paweł Kukiz (52 proc.). Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.)
 • Małgorzata Gersdorf
  Liderem zaufania publicznego, podobnie jak przed miesiącem, jest Donald Tusk – wynika z lipcowego sondażu IBRiS dla Onetu. W rankingu po raz pierwszy pojawiła się natomiast I prezes Sądu Najwyższego, która wyprzedziła samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
 • Prezydent Andrzej Duda
  Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i Paweł Kukiz są liderami rankingu zaufania badania CBOS przeprowadzonego w sierpniu. Największą nieufność budzą Janusz Korwin-Mikke, szef MON Antoni Macierewicz, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Bronisław Komorowski i Andrzej Duda w czasie debaty prezydenckiej
  Andrzej Duda i Bronisław Komorowski idą łeb w łeb w rankingu zaufania do polityków. Jak wynika z lipcowego badania CBOS-u, ufa im po 56 procent respondentów. Na kolejnym miejscu znalazł się natomiast Paweł Kukiz, którego zaufaniem darzy 48 procent Polaków.
 • Największym zaufaniem Polaków niezmiennie cieszy się Bronisław Komorowski. Prezydentowi ufa 70 procent spośród nich - wynika z badania CBOS.
 • Jarosław Kaczyński rozmawia z Markiem Suskim
  Wśród polityków, których Polacy darzą najmniejszym zaufaniem, pierwsze miejsca zajmują Janusz Palikot, Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz...
 • Prezydent i długo, długo nikt... Bronisław Komorowski zdecydowanym liderem sondażu CBOS badającym zaufanie do polityków. Natomiast premier Donald Tusk jest w czołówce, ale innego rankingu - mianowicie polityków, którym nie ufamy najbardziej.
 • Prezydent Bronisław Komorowski
  Politykiem cieszącym się największym zaufaniem Polaków jest prezydent Bronisław Komorowski. Według sondażu CBOS, ponad dwie trzecie Polaków (71%) zadeklarowało zaufanie do głowy państwa.
 • Zaufanie dla polityków. Sondaż TNN
  Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński pałają żądzą władzy, dla Aleksandra Kwaśniewskiego najważniejsze są pieniądze, a Leszek Balcerowicz pracuje dla idei. Polacy prześwietlili motywacje naszych polityków. A kogo z nich najchętniej zaprosiliby na piwo? Okazuje się, że w tym przypadku zaufanie nie gra wiodącej roli. Zobacz wyniki badania pracowni TNN.