• Relacje niemiecko-tureckie znajdują się w głębokim kryzysie
  Rzecznik tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana odrzucił w poniedziałek krytyczne wypowiedzi na temat Turcji podczas niedzielnej debaty kanclerz Niemiec Angeli Merkel z jej rywalem w nadchodzących wyborach Martinem Schulzem.
 • Monika Olejnik z bratankiem Adamem
  Monika Olejnik przyłączyła się ostatnio do akcji promującej tolerancję w Polsce. Dziennikarka ma osobiste powody, by angażować się w takie działania, bowiem jej ciemnoskóry bratanek, spotyka się z rasistowskimi atakami.
 • Omenaa Mensah, Michał Piróg, Edyta Górniak
  Czy w Polsce wciąż mamy problem z rasizmem? Choć chciałoby się powiedzieć, że nie, to doświadczenia kilku gwiazd mówią co innego. Najbardziej zaskakujący jest fakt, że z przejawami dyskryminacji i rasizmu spotykają się także ci, którzy sami są Polakami.
 • Patricia Kazadi
  Patricia Kazadi urodziła się i wychowała w Polsce, swój egzotyczny wygląd zawdzięcza zaś tacie, który jest Kongijczykiem. W najnowszym wywiadzie, celebrytka wyznała, że w dzieciństwie spotykała się z przejawami dyskryminacji.
 • "All you need is love"
  Pary powstające w obrębie różnych ras są na świecie czymś powszechnym, szczególnie w dużych miastach. Reakcje kobiet na zaloty mężczyzn innej rasy zmieniały się na przestrzeni wieków i nadal ulegają zmianom. Badania naukowe wykazują, że to właśnie kobiety przejawiają więcej strachu w kontaktach z mężczyznami spoza ich grupy rasowej. Często obawy te spowodowane są… owulacją.
 • Noc Testerów w warszawskich klubach. Kogo nie wpuścili?
  Do trzech stołecznych klubów, na osiem przetestowanych, nie wpuszczono w nocy czarnoskórych ludzi - poinformowała w niedzielę dr Kinga Wysieńska z Instytutu Spraw Publicznych. W Warszawie oraz m.in. w Paryżu i Oslo przeprowadzono akcję dot. dyskryminacji w klubach.