• Modowe kolekcje dzielą się na ready-to-wear i haute couture
  Na rynku odzieżowym dostrzec można nowy trend - luksusowe kolekcje kierowane na rynek masowy. Są to ekskluzywne wersje kolekcji ready-to-wear ("gotowe do noszenia"), które nie dorównują jednak krawiectwu haute couture i dlatego bywają nazywane pół-couture.
 • Pokaz kolekcji Ewy Minge i Arkadiusza Prajsa z udziałem uczestniczek Top Model
  Kolejny sukces dziewcząt z Top Model, kolejny – bez udziału zwyciężczyni programu. Aleksandra Kuligowska, Ania Piszczałka i Nicole Rosłaniec wzięły udział w specjalnym, zamkniętym pokazie mody i zaprezentowały najnowszą kolekcję Ewy Minge. Oprócz tego można było zobaczyć również męską kolekcją Ready-to-Wear zaprezentowaną przez Minge i Arkadiusza Prajsa. Jesienno-zimowa kolekcja dla kobiet to połączenie graficznych wzorów z wykwintną miękkością tkanin, kolekcja męska Minge&Prajs to typowo casualowy styl. Komfortowe, miękkie wełny, ręcznie tkane swetry, oryginalne, bawełniane podkoszulki, nietypowe spodnie z jeansu, aksamitu czy sztruksu to charakterystyczne elementy tej kolekcji. Jakie gwiazdy przybyły na pokaz? Jak zaprezentowały się dziewczęta z Top Model na wybiegu i za kulisami? Zobacz!
 • Ewa Minge z modelkami
  10 lutego na Manhattanie podczas Mercedes Benz Fashion Week w Nowym Jorku odbyła się prezentacja najnowszej kolekcji Ready-to-Wear na jesień/zimę 2011/12 Ewy Minge. Projektantka pokazała kreacje powstałe z połączenia wełny, moheru i aksamitu z nobliwymi tkaninami takimi jak jedwab czy koronki. Kolory, na które stawia Minge to ponadczasowa czerń w roli koloru podstawowego z czerwonymi dodatkami w postaci nadruków i lamówek. Na pokaz przybyli celebryci, między innymi: piosenkarka ubrana w kreacje z najnowszej kolekcji Polki - Kelly Rowland, stylista Memsor Kamarake, producent muzyczny Prince Malik i duński Top Model Larsen Lasse. Zobacz zdjęcia z pokazu!
 • Kolekcje Ready-to-Wear na Ukrainian Fashion Week
  Pośród nawału wszystkich Tygodni Mody w ostatnich dniach nie sposób przeoczyć tego, co do 19 października dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów. W Kijowie kończy się Ukrainian Fashion Week. Swoje kolekcje Ready-to-Wear zaprezentowało wielu projektantów. Szczególną uwagę zwróciła designerka Larisa Lobanova, która pokazała m.in. kapelusze w kształcie tubek z farbą i ram do obrazu, oraz Aleksiej Zalewskij swoją niezwykłą, przypominającą maski charakteryzacją i śmiałym odsłanianiem biustu modelek. Zobacz galerię zdjęć tych i innych niezwykłych projektów!