• Rodzice chorych dzieci zaniepokojeni dotychczas wprowadzonymi zmianami na liście leków refundowanych
  Dzieci powinny mieć zapewniony stały dostęp do leczenia, także wówczas, gdy są prowadzone rozmowy ws. ostatecznej listy leków refundowanych - napisał do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza rzecznik praw dziecka Marek Michalak.
 • Na nowej liście refundacyjnej nieobecne są analogi długo działające
  Na nowej liście leków refundowanych, która zaczęła obowiązywać od 1 marca, ciągle brak nowoczesnych leków dla chorych na cukrzycę, w tym długo działających analogów insuliny oraz leków inkretynowych - komentują diabetolodzy oraz chorzy na cukrzycę.
 • Na nowej liście refundacyjnej znalazło się 216 leków
  Nowe preparaty dla cukrzyków i schizofreników, obniżki cen – tak resort zdrowia reklamował nowy wykaz leków refundowanych. O tym, że część z nich była już dostępna w 2011 roku, ministerstwo nie wspomniało
 • Leki
  Na nowej liście refundacyjnej znalazły się m.in. dodatkowe leki stosowane w terapii cukrzycy, nowotworów, astmy oraz jaskry. Obniżki cen dotyczą m.in. medykamentów przeciwpadaczkowych i przeciwdepresyjnych.
 • Protest pieczątkowy zaszkodził pacjentom
  Czy protest pieczątkowy lekarzy uderzył w pacjentów? Okazuje się, że tak i to bardzo. Co trzeci chory miał problemy z wykupieniem leków na receptę - wynika z sondażu.
 • Protest aptekarzy bez zamykania aptek. Dokładnie sprawdzą recepty
  Aptekarze zmieniają formę protestu - w trosce o dobro pacjenta nie będą już zamykali aptek między godz. 13. a 14. Będą jednak rygorystycznie sprawdzać poprawność recept.
 • Bartosz Arłukowicz na kolejnej minie
  Informatyzacja miała zmienić sytuację pacjenta i lekarza oraz pozwolić na skuteczną kontrolę przepływających przez rynek zdrowotny pieniędzy. Teraz może się okazać kolejną pułapką dla nowego ministra zdrowia. Ewa Kopacz wiedziała o kłopotach z projektem, ale nie chciała odpalać bomby przed wyborami.
 • SLD chce wyjaśnień w sprawie leków dla dzieci
  SLD domaga się wyjaśnienia przez Ministerstwo Zdrowia sprawy wzrostu odpłatności za leki dla dzieci z młodzieńczym idiopatycznym zapaleniem stawów. O pomoc w tej sprawie apelują także rodzice chorych dzieci.
 • Lekarze zapowiadają protest przeciwko przepisom ustawy refundacyjne
  Do listy refundacyjnej będą dopisywane kolejne leki - zapewnił minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Tymczasem organizacje zrzeszające lekarzy zapowiedziały, że kilkanaście tysięcy medyków nie będzie określać poziomu odpłatności na receptach.
 • Amazonki apelują: nie będzie ich stać na leczenie
  Do tej pory kobiety z rakiem piersi miały zagwarantowane bezpłatne leki, zgodnie z nową listą leków refundowanych bezpłatny będzie tylko jeden - powiedziała przewodnicząca stowarzyszenia warszawskich Amazonek Elżbieta Kozik.