• Lekarz
  Lekarze negatywnie oceniają rządy koalicji PO-PSL w zakresie publicznej ochrony zdrowia. Na specjalnej konferencji prasowej Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy podsumował ostatnie lata zmian w opiece zdrowotnej.
 • Leki drożeją
  Ustawa refundacyjna pomaga budżetowi, ale nie wszystkim chorym.
 • Lekarz wypisuje receptę - zdjęcie ilustracyjne
  Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi przygotowała apel, w którym wzywa wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów do tego, by nie podpisywali z NFZ aneksów do umów na wystawianie refundowanych recept. Zdaniem Rady zapisy w aneksach naruszają obowiązujące prawo.
 • Lekarz wypisujący receptę
  Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy chce, aby Rzecznik Praw Pacjenta przyjrzał się zapisom w projekcie umowy upoważniającej do wypisywania recept refundowanych. Zdaniem lekarzy, są one "bezprawne i niesprawiedliwe".
 • Protest pieczątkowy zaszkodził pacjentom
  Czy protest pieczątkowy lekarzy uderzył w pacjentów? Okazuje się, że tak i to bardzo. Co trzeci chory miał problemy z wykupieniem leków na receptę - wynika z sondażu.
 • OZZL: Trudności pacjentów z refundacją leków nie wynikały z protestu
  Trudności pacjentów w dostępie do leków refundowanych nie wynikały z protestu lekarzy - oświadczył OZZL, odnosząc się do działań podjętych przez rzecznik praw pacjenta. Rzecznik wszczęła postępowanie związane z naruszeniem praw pacjentów.
 • Rzecznik Praw Pacjenta grozi lekarzom karami
  Rzecznik praw pacjenta Barbara Kozłowska poinformowała, że właśnie rozpoczyna postępowanie wyjaśniające wobec 91 placówek medycznych. Dotyczy ono sygnałów związanych z protestem pieczątkowym lekarzy.
 • Sikora: FUrzędnicy nie muszą być fajni, ale skuteczni
  Rzecznik praw pacjenta włącza się w spór w sprawie refundacji leków. Tyle że czyni to za późno. Robi to w momencie, kiedy chaos informacyjny osiąga apogeum.
 • Ministerstwo zdrowia i NFZ przekonują: Realizujcie recepty
  Wiceminister zdrowia i szef NFZ stają po stronie pacjentów. Recepty, które nie zawierają określonego poziomu refundacji, mają być realizowane zgodnie z uprawnieniami przysługującymi pacjentom - oświadczył wiceminister zdrowia Marek Haber. Wtóruje mu prezes NFZ Jacek Paszkiewicz.
 • Lekarze apelują do ministra. Zapomniał o dzieciach z astmą?
  Nawet po korekcie lista refundacyjna nie uwzględnia potrzeb wszystkich dzieci z astmą - oceniają lekarze. Według nich ze względu na wzrost ceny pogorszy się dostęp do jedynego kortykosteroidu wziewnego w inhalatorze zarejestrowanego dla dzieci od roku do sześciu lat.