• Lekarz
  Szpiczak plazmocytowy jest u większości pacjentów chorobą nawracającą. Do skutecznego leczenia nawrotów tego nowotworu potrzebujemy nowych leków - przekonywali lekarze i pacjenci podczas 13. Kongresu Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Szpiczaka.
 • Farmaceuta w aptece
  Oczekujemy refundacji kolejnego leku nowej generacji stosowanego w leczeniu szpiczaka, co znacznie zwiększyłoby możliwości terapii nawrotowej postaci tej choroby – powiedzieli eksperci na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie.
 • Kapsułki
  W Ministerstwie Zdrowia odbywa się postępowanie refundacyjne dotyczące trzech nowych leków stosowanych w terapii szpiczaka plazmocytowego – poinformowała naczelnik Wydziału Obsługi Mediów MZ Danuta Jastrzębska.
 • Kobieta chora na raka
  Pakiet onkologiczny jest potrzebny i wprowadził wiele korzystnych zmian w leczeniu, tak uważa 97 proc. pacjentów ankietowanych przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych (PKPO). Wyniki ankiety przedstawiła w Warszawie Aleksandra Rudnicka z PKPO.
 • Kora
  "Kamilek trzy razy uratował mi życie, bo wezwał pogotowie i dzięki temu żyję. Na przekór jemu! Bo ja tego nie chciałam, tylko on" - wspomniała Kora. "Z mojej strony była nieprawdopodobna agresja. A umierałam. Lekarz przyjeżdżał i mówił: agonia. Trzy razy!" - powiedziała.
 • Mężczyzna u lekarza
  Nowoczesne leki w onkologii poza zasięgiem polskich pacjentów. O problemach związanych z dostępem do przełomowych terapii nowotworowych dyskutowali podczas seminarium naukowego w Warszawie lekarze i eksperci.
 • Pacjent pod kroplówką
  Chorzy na raka w Polsce nie mają dostępu do innowacyjnych terapii. W wyniku zmian prawnych zlikwidowano chemioterapię niestandardową, pacjenci nie mogą też ubiegać się o indywidualną zgodę na leczenie nowoczesnymi preparatami.
 • Lekarz bada tarczycę
  Lekarze boją się wystawiać "zielone karty" pacjentom, u których podejrzewają nowotwór złośliwy. Mogą zostać ukarani przez NFZ - pisze "Nasz Dziennik".
 • Chorzy na czerniaka proszą o lepsze leczenie
  Polscy pacjenci z zaawansowanym czerniakiem ciągle nie mają dostępu do dwóch nowych leków, które po raz pierwszy od kilku dekad dają im szansę na znaczne przedłużenie życia. W rozmowie z PAP chorzy i ich bliscy zaapelowali do MZ o refundację nowych terapii.
 • Chorzy na raka pozbawieni ratujących ich życie leków?
  Chorzy na nowotwory są przerażeni. Brakuje leków cytostatycznych niezbędnych w ich leczeniu. Czy pacjenci będą pozbawieni ratującej ich życie chemioterapii? Ministerstwo zdrowia odpowiada.