• Politycy partii rządzącej protestują przeciw przygotowywanym przez Ministerstwo Zdrowia zmianom wysokości refundacji na produkty medyczne. Resort chce zmienić rozporządzenia w tej sprawie po 13 latach i wprowadzić nowe reguły od nowego roku
 • Jest projeskt nowej listy leków refundowanych
  Nowe leki stosowane w leczeniu osteoporozy i raka piersi, obniżka cen urzędowych dla 180 medykamentów, 42 programy lekowe - czy nowa lista leków refundowanych będzie lepsza od poprzedniej?
 • Ministerstwo zdrowia i NFZ przekonują: Realizujcie recepty
  Wiceminister zdrowia i szef NFZ stają po stronie pacjentów. Recepty, które nie zawierają określonego poziomu refundacji, mają być realizowane zgodnie z uprawnieniami przysługującymi pacjentom - oświadczył wiceminister zdrowia Marek Haber. Wtóruje mu prezes NFZ Jacek Paszkiewicz.
 • Wiceminister zdrowia odpowiedzialny za leki odwołany
  Pracował w resorcie zdrowia od 2007 roku. Wiceminister Adam Fronczak zajmował się polityką lekową i nadzorował wprowadzenie nowej ustawy refundacyjnej. Jednak najprawdopodobniej nie to przesądziło o odwołaniu. Był problem z pewną fundacją.
 • Tylko NFZ będzie decydował o refundacji leków
  Od przyszłego roku, lekarze nie będą mogli wypisywać recept z zaznaczeniem leków refundowanych - taką decyzję podjęła Naczelna Rada Lekarska. Nowe przepisy uniemożliwią wypisywanie nieuprawnionych recept. O refundacji decydować będzie administracja NFZ.
 • Wielkie oburzenie na refundacyjne pomysły minister Kopacz
  Stracą pacjenci, stracą hurtownie leków, stracą producenci, zyska jedynie Narodowy Fundusz Zdrowia - tak krytycznie nowe prawo, która zrówna ceny leków refundowanych, oceniają eksperci i przedstawiciele firm farmaceutycznych. W czwartek w Sejmie odbędzie się drugie czytanie projektu ustawy refundacyjnej.
 • Jest nowa lista leków refundowanych
  Ponad 40 nowych leków, m.in. stosowane w chorobie afektywnej dwubiegunowej, znalazły się na liście leków refundowanych, która weszła w życie w czwartek - poinformowało MZ. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie znalazły się na niej długo działające analogi insulinowe.
 • Lista leków refundowanych bez długo działających analogów insulinowych
  Długo działające analogi insulinowe nie znalazły się na liście leków refundowanych; będą one bezpłatne dzięki wpisaniu ich w program terapeutyczny, którego projekt ma być gotowy do końca roku - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.
 • Dr Ira Craft z londyńskiego szpitala Cromwell w otoczeniu matek i dzieci poczętych metodą in vitro.
  Gdy politycy i publicyści toczą spory na argumenty za i przeciw metodzie zapłodnienia in vitro, lekarze wypowiedzieli się na temat tego, czy taka terapia powinna być refundowana. I w większości poparli - przynajmniej częściową - refundację. Co sądzą o in vitro?