• Rehabilitacja
  Zwichnięcia, złamania, urazy powypadkowe – każdy z nas w ciągu swojego życia może potrzebować pomocy specjalistów ortopedii i fizjoterapii. Uzupełnieniem podstawowego leczenia jest rehabilitacja, która pozwala na pełny powrót do zdrowia. Dotychczas skierowanie na tego typu zabiegi fizjoterapeutyczne mógł wypisać wyłącznie lekarz ortopeda. Po zmianie przepisów uprawnienia do jego wystawienia otrzymali również fizjoterapeuci. W jaki sposób ta nowelizacja wpłynie na komfort pacjentów – odpowiada Jacek Jarosiński, fizjoterapeuta z Centrum Medycznego Damiana.
 • Różowa wstążeczka
  Lepszy dostęp do rehabilitacji pacjentkom z rakiem piersi ma zapewnić nowe rozporządzenie ministra zdrowia. Projekt rozporządzenia pojawił się na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji.
 • Były GROM-owiec przed sądem: strzelał na planie filmu Patryka Vegi tak celnie, że mało nie zabił.
 • pacjent dokumentacja
  Model kompleksowej opieki dla pacjentów z wczesnym zapaleniem stawów stwarza im szansę na szybkie postawienie diagnozy i optymalną terapię, co może nawet doprowadzić do wyleczenia – mówili eksperci podczas debaty Parlamentarnego Zespołu ds. Praw Pacjentów.
 • Szpital
  Wszechstronną opiekę rehabilitacyjną, by wracać na rynek pracy, dostaną w Łomży (Podlaskie) pacjenci z chorobą onkologiczną. W szpitalu wojewódzkim otwarto tam we wtorek punkt konsultacyjny rehabilitacji. To element programu realizowanego przez Białostockie Centrum Onkologii (BCO).
 • Jarosław Kaczyński
  Jak donosi "Super Express", prezes PiS przechodzi teraz ciężką kurację antybiotykową. W tej sytuacji termin operacji kolana trzeba będzie przesunąć, dodaje gazeta.
 • Bartosz D.
  Sąd Rejonowy w Toruniu nie przedłużył aresztu Bartoszowi D., który usłyszał zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Mimo, że wnioskowała o to prokuratura. Wcześniej a dokładnie 19 marca Sąd Rejonowy w Toruniu zadecydował o przedłużeniu - o dwa miesiące - tymczasowego aresztowania dla niego.
 • Chora kobieta leży w łóżku
  Stwardnienie rozsiane (SM) silniej wpływa na plany zawodowe kobiet, ich wybory życiowe i decyzje o posiadaniu dzieci, niż na sytuację mężczyzn – mówili eksperci na spotkaniu prasowym w Warszawie, powołując na dane z raportu „Kobiety z SM”.
 • Masaż stopy
  Razem z kręgosłupem są główną podporą naszego ciała, a także najważniejszym środkiem transportu. Dźwigają na sobie niemałe obciążenie, dlatego warto poświęcić im nieco więcej czasu. Dobrze pielęgnowane odwdzięczą się nie tylko ładnym wyglądem, ale sprawnie poniosą nas tam, gdzie zapragniemy. Jak dbać o stopy i na co zwrócić uwagę, by nie przegapić pierwszych oznak choroby? Radzi dr Alina Blacha, specjalista ortopedii i traumatologii ze szpitala Żagiel Med w Lublinie.
 • Buty na wysokim obcasie
  Obcasy dodają kobiecie seksapilu, wydłużają nogi, wprawiają biodra w kołysanie, zmieniają jej chód. Ale coś za coś - noszone non stop mogą mieć negatywne skutki dla zdrowia.