• Taping
  Taping to zabieg plastrowania, czyli przyklejania różnej długości plastrów na bolące miejsca. Jest to jedna z nowoczesnych metod radzenia sobie z bólem spowodowanym kontuzjami, które powstały podczas uprawiania sportu. Na czym dokładnie polega ich działanie? Kto może ich używać?
 • Mężczyzna chodzący o kulach
  Wakacje to nie tylko czas wyjazdów, ale również okres wzmożonej aktywności fizycznej dla wielu z nas. Zdarza się jednak, że podczas uprawiania sportu „nabawimy się” urazu, który komplikuje nam urlopowe plany. Wśród nich znajdują się m.in. złamania, po których czas rekonwalescencji jest dłuższy niż w przypadku mniej poważnych kontuzji (np. skręceń czy bólów przeciążeniowych). Jak powinien przebiegać proces powrotu do zdrowia? W jaki sposób wspomóc tradycyjne formy rehabilitacji pourazowej?
 • Bieg po lesie
  Fizjoterapeuta i trener Bartosz Paluch opowiedział, jak ćwiczyć po długiej przerwie, aby nie nabawić się kontuzji.
 • Rehabilitacja
  Zwichnięcia, złamania, urazy powypadkowe – każdy z nas w ciągu swojego życia może potrzebować pomocy specjalistów ortopedii i fizjoterapii. Uzupełnieniem podstawowego leczenia jest rehabilitacja, która pozwala na pełny powrót do zdrowia. Dotychczas skierowanie na tego typu zabiegi fizjoterapeutyczne mógł wypisać wyłącznie lekarz ortopeda. Po zmianie przepisów uprawnienia do jego wystawienia otrzymali również fizjoterapeuci. W jaki sposób ta nowelizacja wpłynie na komfort pacjentów – odpowiada Jacek Jarosiński, fizjoterapeuta z Centrum Medycznego Damiana.
 • Stok narciarski
  Sporty zimowe, takie jak jazda na nartach czy desce snowboardowej są bez wątpienia atrakcyjnymi formami aktywności fizycznej. Niestety, bardzo często zapominamy o tym, że wymagają one specjalnego przygotowania.
 • Starsza kobieta na rehabilitacji
  Upadek starszej osoby to nie tylko ryzyko złamania kończyny czy żeber, ale realne ryzyko przedwczesnej śmierci. Z powodu powikłań po upadkach umiera w Polsce więcej osób niż z powodu wypadków komunikacyjnych - przekonywali eksperci gerontologii i rehabilitacji na poniedziałkowej konferencji.
 • Weronika Rosati, Piotr Adamczyk
  Kiedy media biegła wiadomość, iż Weronika Rosati złożyła w prokuraturze wniosek o ukaranie Piotra Adamczyka za spowodowanie wypadku, w którym doznała poważnej kontuzji nogi, aktorka wyjaśniała, że zrobiła to by uzyskać od ubezpieczyciela pieniądze na rehabilitacje. Tymczasem okazuje się, że wszystkie koszty leczenia aktorki pokrywa sam Piotr Adamczyk.
 • Kontuzja
  Bardzo często nasze noworoczne postanowienie brzmi „Będę żył aktywnie i zdrowo”. Rozpoczynamy dietę, kupujemy karnet do klubu fitness lub nowe buty do biegania i chcemy jak najszybciej osiągnąć cel. Jak odpowiednio przygotować się do aktywności fizycznej, jak unikać kontuzji oraz w jaki sposób leczyć powstałe urazy?
 • Narciarze
  Wiele osób już nie może się doczekać urlopu w górach, by szusować na stokach – czy to na nartach czy na desce. Pamiętajmy jednak, że prowadząc przez cały rok siedzący tryb życia, powinniśmy nasze ciało odpowiednio przygotować do uprawiania tych sportów. Pomyślmy o tym już na przed 2 miesiące przed wyjazdem.
 • Robert Śmigielski
  Czy seria kontuzji w piłkarskiej reprezentacji Polski, która torpeduje przygotowania do meczu z Irlandią, to przypadek? Dlaczego kilku piłkarzy, mimo powrotu do zdrowia, może nie zagrać pod koniec marca w spotkaniu eliminacji Mistrzostw Europy? Na co powinien zwrócić uwagę kulomiot Tomasz Majewski, dochodzący do siebie po operacji? Na te i inne pytania w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem odpowiada dr Robert Śmigielski, ortopeda opiekujący się polskimi sportowcami.