• Rehabilitacja
  Zwichnięcia, złamania, urazy powypadkowe – każdy z nas w ciągu swojego życia może potrzebować pomocy specjalistów ortopedii i fizjoterapii. Uzupełnieniem podstawowego leczenia jest rehabilitacja, która pozwala na pełny powrót do zdrowia. Dotychczas skierowanie na tego typu zabiegi fizjoterapeutyczne mógł wypisać wyłącznie lekarz ortopeda. Po zmianie przepisów uprawnienia do jego wystawienia otrzymali również fizjoterapeuci. W jaki sposób ta nowelizacja wpłynie na komfort pacjentów – odpowiada Jacek Jarosiński, fizjoterapeuta z Centrum Medycznego Damiana.
 • Różowa wstążeczka
  Lepszy dostęp do rehabilitacji pacjentkom z rakiem piersi ma zapewnić nowe rozporządzenie ministra zdrowia. Projekt rozporządzenia pojawił się na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji.
 • Odwołane tysiące wizyt to pierwszy efekt nowego podziału pieniędzy. NFZ robi, co może, ale zamieszania nie uniknie.
 • Ból kręgosłupa
  Wśród najczęściej występujących schorzeń jedynie bóle dolnej partii pleców częściej już występują niż nadciśnienie tętnicze krwi – alarmowali eksperci podczas śniadania prasowego w Warszawie.
 • Udar mózgu
  Unikatowa pracownia ergoterapii, która ma uczyć pacjentów neurologicznych niezależności od osób trzecich w życiu codziennym, ruszyła 7 kwietnia w Konstancinie-Jeziornie. Usługi świadczone w ośrodku, w ramach NFZ, to milowy krok w ich terapii.
 • Szpitalny korytarz
  Rosną kolejki, jakość usług jest niska, pobierane są nielegalne opłaty.
 • Mężczyzna u lekarza
  Ograniczony dostęp do nowoczesnych leków, rehabilitacji oraz długoterminowej opieki - to główne problemy chorych na stwardnienie rozsiane. W Sejmie odbyła się debata "Poprawa jakości życia pacjentów z SM - od czego zacząć?".
 • Niepełnosprawni są skazani na oczekiwanie na sprzęt
  Osoby niepełnosprawne są skazane na wielomiesięczne oczekiwanie na różnego rodzaju pomoce refundowane przez NFZ. Najgorsza sytuacja jest w woj. łódzkim i kujawsko-pomorskim - alarmuje "Gazeta Polska Codziennie".
 • Pięć milionów niepełnosprawnych ma problemy z wykupem sprzętu niezbędnego do normalnego funkcjonowania
  Pięć milionów niepełnosprawnych, czyli co ósmy Polak, ma problemy z wykupem sprzętu niezbędnego do normalnego funkcjonowania. Powodem są przepisy o refundacji – np. zwracany jest koszt tylko jednego buta ortopedycznego, a na sfinansowanie pompy insulinowej mogą liczyć pacjenci tylko do 26. roku życia.
 • Wbrew panującym poglądom zapalne choroby reumatyczne dotyczą przeważnie ludzi młodych
  Stała rehabilitacja jest jednym z filarów terapii pacjentów z zapalnymi chorobami reumatycznymi. Pomaga im samodzielnie funkcjonować, wracać do pracy i normalnego życia - mówili reumatolodzy w środę na konferencji prasowej w Warszawie.