• Mózg
  Urządzenie do rehabilitacji zwłaszcza dla pacjentów po udarach mózgu i osób starszych powstało na Politechnice Rzeszowskiej. Umożliwia ono wzmocnienie ogólnej kondycji zdrowotnej pacjenta, w tym ćwiczenie m.in. równowagi i unikanie upadków.
 • Szpital
  Pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacji dla osób z uszkodzonym rdzeniem kręgowym został otwarty w Kamieniu Pomorskim (Zachodniopomorskie). Placówka wyposażona jest w najnowszej generacji sprzęt medyczny, w tym m.in. roboty egzoszkielety oraz lokomat.
 • Robot pomoże pacjentom stanąć na nogi
  Nadzieja dla chorych po ciężkich udarach, którzy mają problemy w dochodzeniu do pełnej sprawności. Bo jeśli mowa o chodzeniu, to naukowcy pochwalili się mechanicznymi nogami, które pomogą chorym stanąć na ich własne nogi.
 • Toksyna botulinowa stanie się dostępna dla chorych po udarze, gdy tylko nastąpi nowelizacja koszyka świadczeń rehabilitacyjnych
  Osoby po udarze nie mają dostępu do skutecznej terapii spastyczności, tj. wzmożonego napięcia mięśniowego, choć program terapeutyczny dla tej grupy chorych otrzymał pozytywną rekomendacją Agencji Oceny Technologii Medycznych już w 2009 r. - alarmują eksperci.
 • Jak minimalizować skutki udaru? Odpowiednią rehabilitacją
  Większość skutków udaru można zmniejszyć, jeżeli chory wcześnie trafi do szpitala, a następnie podejmie rehabilitację - mówili eksperci podczas konferencji "Życie po udarze bez niepełnosprawności".