• "Dzisiaj podjąłem decyzję o przerwaniu rejsu dookoła świata pod wiatr. Długie oczekiwanie na możliwość przejścia wokół Przylądka Horn i dalej Cieśniną Drake na Pacyfik okazało się ponad moje siły" - ogłosił kapitan Roman Paszke na stronie internetowej swojej wyprawy.
 • Roman Paszke
  Roman Paszke podjął kolejną próbę startu do samotnego opłynięcia kuli ziemskiej. Kapitan, którego jacht Gemini 3 musiał przejść naprawę, wypłynął z Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich.
 • Jacht Romana Paszke
  Za kilka dni Roman Paszke planuje ponownie wystartować z Gran Canarii do wokółziemskiego rejsu. Obecnie kapitan wraz z zespołem brzegowym pracuje przy katamaranie "Gemini 3", który jest uszkodzony. Jak zaznaczył, może mówić o szczęściu.
 • Katamaran Romana Paszke. Foto ze strony paszke360.com
  Roman Paszke przerwał samotny wokółziemski rejs tzw. trasą pod wiatr. Jego katamaran "Gemini" 3 został uszkodzony; kapitan wraca do mariny na Gran Canarii - poinformował kierujący Zespołem Brzegowym Robert Janecki.
 • Kpt. Roman Paszke wypłynął z sopockiej mariny katamaranem "Gemini 3" do Francji. Po pracach serwisowych weźmie kurs na Wyspy Kanaryjskie. W grudniu wystartuje do rejsu wokół Ziemi ze wschodu na zachód. Jak zaznaczył "tylko głupiec by się nie bał".
 • Gemini 3
  Zarekwirowany w Argentynie polski katamaran Gemini 3 został odzyskany. W środę wypłynął z portu Rio Gallegos, biorąc kurs na Europę - poinformował Roman Paszke. Gdański żeglarz z powodu awarii jachtu musiał przerwać na początku roku rejs dookoła świata.
 • Roman Paszke wypływa w rejs
  Roman Paszke, który z powodu uszkodzenia jachtu przerwał rejs dookoła globu i w sobotę dobił do nabrzeża argentyńskiego Rio Gallegos, nie zamierza go kontynuować. Natomiast myśli o ponownej próbie bicia rekordu tą samą trasą pod wiatr w listopadzie.
 • Roman Paszke musiał przerwać rejs
  Roman Paszke, który z powodu awarii "Gemini 3" przerwał w piątek w nocy samotny rejs dookoła świata, ocalił katamaran przed zatonięciem i w sobotę rano polskiego czasu dopłynął do argentyńskiego portu Rio Gallegos.