• Oscar
  To historyczna noc dla polskiego kina. Film "Ida" otrzymał Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Pawłowi Pawlikowskiemu udało się to, czego wcześniej nie udało się osiągnąć Kieślowskiemu czy Wajdzie. Oto relacja z gali rozdania Oscarów 2015.
 • Oscary dla Polaków? Trzymamy kciuki!
  Już tylko chwile dzielą nas od 87. ceremonii wręczenia Oscarów. W tym roku nie sposób przewidzieć zwycięzcy w kategorii za najlepszy film roku. Faworytami są "Boyhood" oraz "Birdman".
 • Maria Wasiak i Igor Ostachowicz
  Co za zwrot w politycznej akcji! Minister infrastruktury Maria Wasiak rezygnuje ponad pół miliona złotych odprawy z PKP, a były PR-owiec Donalda Tuska, Igor Ostachowicz, jednak nie będzie członkiem zarządu PKN Orlen. W sieci ruszyła lawina komentarzy...
 • Uzbrojone oddziały w Sewastopolu
  Około 40 ludzi wdarło się w nocy do punktu dowodzenia grupy "Krym" ukraińskich sił powietrznych w Sewastopolu. W czasie szturmu nie używano ostrej broni, a jedynie pałek i granatów hukowych. Tymczasem rosyjskie media informują, że były prezydent Wiktor Janukowycz jest w szpitalu. Szef polskiego MSZ Radosław Sikorski poinformował, że w związku z sytuacją na Krymie ewakuowano polski konsulat w Sewastopolu. Po południu kilkuset rosyjskich żołnierzy wjechało do bazy wojskowej na Krymie.