• Jarosław Kaczyński
  Musimy domagać się naszych praw, także tych wynikających z historii oraz odrzucić mikromanię narodową, kompleksy, które nam wmawiano - mówił podczas obchodów Święta Niepodległości w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński, nawiązując do kwestii reparacji wojennych.
 • Jarosław Kaczyński
  W najbliższym czasie musimy odpowiedzieć na pytanie, o działanie prezydenta; musimy wiedzieć, czy możemy iść do przodu, czy możliwe są kolejne zmiany, czy na razie więcej nie zdołamy w Polsce naprawić - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci Prawdy".
 • Jarosław Kaczyński, prezes PiS
  "To są słowa, które są próbą wykręcania się Niemców od tego, co jest aktem sprawiedliwości" - tak prezes PiS skomentował wypowiedź szefa MSZ Niemiec Sigmara Gabriela dot. polskich roszczeń reparacyjnych. Jarosław Kaczyński stwierdził, że to pewnie długa walka, ale ma nadzieję, że zwycięska. 
 • Rafał Bochenek
  W tym momencie nie ma żadnego stanowiska rządu w sprawie reparacji; jeżeli takie stanowisko będzie natychmiast o tym poinformujemy - zapowiedział w sobotę rzecznik rządu Rafał Bochenek.
 • Dariusz Rosati
  Podczas Kongresu Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński poruszył temat reparacji wojennych. O tym co sądzi o tym pomyśle Dariusz Rosati możemy przeczytać w dzisiejszym "Super Expressie".
 • Jarosław Kaczyński podczas kongresu w Przysusze
  "W PiS panuje samozadowolenie i nawet się temu nie dziwię, gdyż sporo rzeczy im się udało jeśli chodzi o notowania w sondażach czy stan budżetu. Natomiast niewygodne sprawy są spychane. Najlepiej pokazuje to potraktowanie Trybunału Konstytucyjnego. Prezes powiedział, że został on naprawiony i działa znakomicie. W ogóle nie przyjmuje do wiadomości, że według jednej trzeciej Polaków Trybunału Konstytucyjnego już nie ma. Kongres służył umocnieniu się w poczuciu, że PiS ma rację" - mówi prof. Antoni Dudek w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".