• Posiedzenie komisji reprywatyzacyjnej
  W kwestii szacowania strat poniesionych przez Warszawę w wyniku dzikiej reprywatyzacji komisja Patryka Jakiego powinna oddać głos biegłym rzeczoznawcom
 • Karol Karski
  Czasem się zastanawiam, skąd u niektórych polskich polityków tyle złej woli, żeby mówić to, czego nie wypada mówić Niemcom. Gdyby jakikolwiek niemiecki polityk powiedział, że nasze roszczenia mogą wpływać na zmianę granic, byłby wielki międzynarodowy skandal - mówi w rozmowie z Grzegorzem Osieckim dla "DGP" Karol Karski, europoseł PiS. 
 • Prof. Stanisław Żerko
  Możliwie najlepsze relacje z Niemcami nie są celem, lecz narzędziem w realizowaniu polskich interesów narodowych. Tego powinniśmy się uczyć właśnie od naszych zachodnich sąsiadów - mówi m.in. w rozmowie z DGP prof. Stanisław Żerko.
 • II wojna światowa
  Nawet Wielkiej Brytanii i Francji nie udało się wymusić na Niemczech wypłaty odszkodowań wojennych. "Rzeczypospolitej przysługują wobec RFN roszczenia odszkodowawcze, a twierdzenie, że roszczenia te wygasły lub uległy przedawnieniu, jest nieuzasadnione" – brzmi końcowy wniosek dokumentu przygotowanego przez Biuro Analiz Sejmowych na zlecenie posła PiS Arkadiusza Mularczyka.
 • Jan Wróbel
  Michał Szułdrzyński napisał kilka dni temu w „Rzeczpospolitej”, że zaczyna zmieniać zdanie w sprawie reparacji wojennych – z powodu zachowań samych Niemiec „bierze go irytacja”. Piotr Semka, który, niedoceniany, od wielu lat alarmuje polską opinię publiczną, że Niemcy są mistrzami uderzającej w Polskę polityki historycznej, zyskał sojusznika z centrum.
 • Jan Wróbel
  Niedawno Piotr Gontarczyk ujawnił w „Do Rzeczy” kolejną odsłonę działań młodego Wojciecha Jaruzelskiego, zaangażowanego w represjonowanie antykomunistycznej partyzantki. Czy ofiary tamtych represji – a raczej ich dzieci – mogłyby się dzisiaj domagać finansowego zadośćuczynienia od państwa czy też od wojska za tamte krzywdy? Niejedno dzieciństwo zostało zniszczone na skutek tortur, więzienia, śmierci taty czy dziadka (mamy lub babci)...
 • Grupa rekonstrukcyjna. Niemieccy żołnierze z czasów II wojny światowej
  Spustoszona Polska zasługiwała na dużo więcej niż ochłapy, jakie otrzymała. Jednak na sprawiedliwość mogą liczyć ci, którzy mają nie moralną rację, lecz siłę, by ją sobie zapewnić.