• Premier Beata Szydło
  "Nie przewiduję w tej chwili zmian personalnych w rządzie" - powiedziała w środę premier Beata Szydło pytana o zapowiedziany przegląd resortów. Podkreśliła też, że nie ma żadnych powodów do tego, żeby dymisjonować ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.
 • Sebastian Mikosz
  Ministerstwo Skarbu Państwa zapowiada, że będzie prowadzić rozmowy z potencjalnym inwestorem dla PLL LOT. Do dymisji podał się dotychczasowy prezes LOT-u, Sebastian Mikosz. Powodem jego rezygnacji ma być opóźnianie przez ministerstwo prywatyzacji państwowego przewoźnika.
 • Sławomir Nowak i Cezary Grabarczyk
  Giełda nazwisk, które padają kiedy mowa o rekonstrukcji rządu zdaje się nie mieć końca. Według pierwszych plotek, premier, podczas zmian w rządzie ma zdymisjonować  szefa sportu i minister edukacji. Dziennik.pl postanowił sprawdzić, gdzie rotacje na stanowiska szefów była największe, a kto z kolei rządził najdłużej.
 • Prawo i Sprawiedliwość chce utworzenia ministerstwa energetyki - mówi poseł PiS Przemysław Wipler. Rozwiązałoby to wiele problemów, dotyczących zarządzania spółkami strategicznymi dla bezpieczeństwa państwa - przekonuje polityk.
 • Mikołaj Budzanowski za LOT? Bartosz Arłukowicz za Centrum Zdrowia Dziecka? A może Krystyna Szumilas za brak sukcesów? Po deklaracji Donalda Tuska w sprawie zmian w rządzie huczy od plotek na temat tego, kto straci posadę.
 • Nie czuje się winny, choć do dymisji nie został zmuszony. Marek Sawicki w Kontrwywiadzie RMF przekonywał, że spokojnie czeka na wynik prac wymiaru sprawiedliwości, badającego aferę z taśmami PSL. Tłumaczył również, że to, co obnażyły nagrania, jest w Polsce powszechne.
 • Robert Biedroń
  Ruch Palikota domaga się dymisji ministra sprawiedliwości. "Jarosław Gowin to bardziej ministrant Kościoła katolickiego niż minister" - twierdzi Robert Biedroń. Poszło o stosunek Gowina do konwencji dotyczącej ochrony kobiet przed przemocą.