• Nocne zamieszki w Kijowie
  Ukraińskie władze oskarżają przeciwników władz o porwanie milicjantów. W nocy ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że protestujący na Majdanie zatrzymali trzech milicjantów, z których jeden miał być raniony nożem.
 • Były minister ostrzega przed rewolucją
  Były rosyjski minister, który uznawany jest za człowieka Władimira Putina stawia sprawę jasno. Jeśli nie dojdzie do dialogu z opozycją, w kraju wybuchnie rewolucja, która zmiecie obecną władzę.
 • Tunezyjski rząd wypłaca odszkodowania rodzinom ofiar styczniowej rewolucji
  W trzy tygodnie od obalenia prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego Tunezja zaczęła wypłacać odszkodowania rodzinom ofiar rewolty - podały w piątek oficjalne źródła.
 • Francuska opozycja domaga się dymisji szefowej dyplomacji za zbyt bliskie relacje z obalonym prezydentem Tunezji
  Francuska opozycja zażądała w środę odwołania minister spraw zagranicznych Michele Alliot-Marie po tym jak media zarzuciły jej podróżowanie prywatnym samolotem członka klanu obalonego prezydenta Tunezji. Szefowa dyplomacji nazwała zarzuty "kłamstwem".
 • Prezydent Hosni Mubarak zaprzysiągł nowy rząd. Ale to jego głowy żąda egipska ulica
  Prezydent Egiptu Hosni Mubarak zaprzysiągł w poniedziałek nowy rząd. Teki zachowali m.in. szefowie resortów obrony i spraw zagranicznych, Mohammed Husejn Tantawi i Ahmed Ali Abul Gheit. Zmienił się minister spraw wewnętrznych. Póki co demonstracje nie ustają.