• Muammar Kadafi
  Obalony dyktator Muammar Kadafi jest "w dobrym zdrowiu i dobrym nastroju gdzieś w Libii" - ogłosił jego rzecznik Musa Ibrahim.
 • Sprzeczne informacje z Libii
  Syn Muammara Kadafiego Saadi oświadczył, że dysponując pełnomocnictwami od swego ojca, skontaktował się z kierownictwem Narodowej Rady Libijskiej w Trypolisie w ramach wysiłków na rzecz przerwania rozlewu w Libii - poinformowała telewizja Al-Arabija.
 • Muammar Kadafi
  Zachodnie mocarstwa skazane są w tej wojnie na porażkę - powiedział Saif al-Islam, syn Muammara Kadafiego, wywiadzie dla francuskiej telewizji TF1.
 • Powstańcy chcą silniejszych ataków NATO
  Przewodniczący powstańczej Narodowej Rady Libijskiej Mustafa Abdel Dżalil zaapelował do NATO, a zwłaszcza - jak podkreślił - do Włoch, aby zintensyfikowały ataki na siły Muammara Kadafiego w celu obrony ludności cywilnej Libii, szczególnie w mieście Misrata.
 • Kadafi ma się dobrze. "Pokonamy ich wszelkimi środkami"
  "Nie przestaniemy walczyć, to my zwyciężymy" - ogłosił libijski dyktator Muammar Kadafi w telewizyjnym wystąpieniu na żywo adresowanym do jego zwolenników.
 • Świat zapomniał o Libii. Kadafi dobija powstańców
  Kataklizmy w Japonii i akcja ratunkowa w zniszczonej elektrowni jądrowej sprawiły, że oczy świata przestały spoglądać na Libię. A Muammar Kadafi z tego korzysta. Reżim twierdzi, że jego siły są już na przedmieściach stolicy wolnej Libii. Ale powstańcy zaprzeczają.
 • Zaskakująca oferta Kadafiego dla rewolucjonistów
  Muammar Kadafi od wielu dni wygraża Libijczykom, którzy powiedzieli "dość" jego krwawym rządom. Dlatego oferta, jaką złożył opozycji za pośrednictwem niepozornego komunikatu w telewizji, może zaskakiwać.
 • Paryż i Londyn chcą zakazać lotów nad Libią
  Dyplomaci francuscy i brytyjscy pracują nad projektem rezolucji RB ONZ, która pozwoliłaby na ustanowienie strefy zakazu lotów nad Libią w celu zapobieżenia bombardowaniom ludności cywilnej w tym kraju - poinformował w poniedziałek ONZ-owski dyplomata.
 • Francja będzie rozmawiać już tylko z libijskimi powstańcami
  Francja uznała w niedzielę libijską powstańczą Radę Narodową za jedynego partnera do rozmów i zadeklarowała solidarność z jej celami, potępiając stosowanie przez reżim Muammara Kadafiego przemocy wobec ludności cywilnej.
 • "To, co dzieje się w Afryce, to rewolucja głodu"
  Rewolty w północnej Afryce są też wynikiem głodu - taką tezę przedstawiła szefowa Światowego Programu Żywnościowego (WFP) Josette Sheeran, cytowana w sobotę przez watykański dziennik "L'Osservatore Romano". W środę była ona na audiencji u Benedykta XVI.