• Rosyjscy przywódcy naszkicowani: Władimir Putin i Józef Stalin
    Kiedy usłyszał, jak Władimir Putin chwali Pakt Ribbentrop-Mołotow, który w 1939 roku doprowadził do wybuchu II wojny światowej i ataku na Polskę, postanowił, że swoją najnowszą książkę wyśle na Kreml –  z nadzieją, że może przeczyta ją Władimir Putin albo chociaż ktoś z jego bliskich doradców. Roger Moorhouse, brytyjski historyk i pisarz, przyznaje w rozmowie z dziennik.pl, że jest zaniepokojony rosyjską oficjalną interpretacją historii II wojny światowej. Jak podkreśla, w słowach prezydenta Rosji wyraźnie pobrzmiewa sowiecka propaganda...
  • Roger Moorhouse (Zdj. materiały wydawnictwa Znak)
    To będzie książka, którą wydawnictwo zamierza wysłać na Kreml. Roger Moorhouse przywraca prawdzie o pakcie Ribbentrop-Mołotow właściwe proporcje. "Diabłów - sygnatariuszy paktu było dwóch - Niemcy i Rosja Sowiecka" - uważa historyk.
  • Adolf Hitler odbiera defiladę wojsk w Alejach Ujazdowskich 5 października 1939 roku
    Zamach z 5 października 1939 roku w Warszawie przygotowali polscy żołnierze. Na trasie przejazdu podłożono około 500 kilogramów materiałów wybuchowych. Hitler przemknął tuż obok bomby. Nie wybuchła... - opowiada w rozmowie z dziennik.pl brytyjski historyk Roger Moorhouse, autor książki "Polowanie na Hitlera".