• Komisja śledcza ws. Amber Gold
  Podczas środowego przesłuchania przed komisją b. doradcy zarządu Amber Gold Emila Marata wyszły na jaw rozbieżności w stenogramach z podsłuchów P. - To, co mieli posłowie PiS-u to była jakaś notatka - powiedział w środę członek komisji śledczej ds. Amber Gold Krzysztof Brejza (PO). Witold Zembaczyński z Nowoczesnej stwierdził, że stenogramy pochodzą z ABW.Liczę na znalezienie oryginalnych nagrań z podsłuchu szefa Amber Gold Marcina P. przez ABW - powiedziała w środę przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann portalowi wPolityce.pl. Uważa ona, że "w najgorszej wersji" nagrania mogły zostać zniszczone.
 • TTIP i CETA
  Polska i angielska wersja umowy między UE i Kanadą (CETA) się różnią - chodzi o regulację rynków produktów biotechnologicznych. W wersji polskiej strony umowy powinny współpracować, by ograniczyć wpływ praktyk handlowych na regulatorów, a w angielskiej - odwrotnie.
 • Uczestnicy marszu
  Policja nie szacowała i nie będzie próbowała szacować liczby uczestników w trakcie przemarszu manifestacji KOD-u i opozycji, bo była bardzo duża rotacja ludzi - tłumaczył w niedzielę rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Mrozek.
 • Flagi Unii Europejskiej przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli
  Unia Europejska planuje rozszerzenie sankcji w związku z kryzysem na Ukrainie, ale w bardzo ograniczonym stopniu. Ministrowie spraw zagranicznych Wspólnoty zdecydowali, że do końca miesiąca ma być gotowa lista z nowymi nazwiskami prorosyjskich separatystów, którzy mogą zostać objęci restrykcjami wizowymi i finansowymi.
 • Unia Europejska
  Decyzja w sprawie obsady kluczowych stanowisk w Unii jednak nie dziś, a pod koniec sierpnia? Takie informacje można usłyszeć w Brukseli. Wieczorem rozpoczyna się szczyt, na którym europejscy liderzy mieli uzgodnić, kto będzie szefem unijnej dyplomacji, a kto przewodniczącym Rady Europejskiej.