• Maciej Miller z Klubu Karate Kyokushin TOSHI
  Klub karate to nie jest zwykły klub sportowy, z którego się wychodzi i koniec. Tworzymy pewien zespół, który ma się wspierać. Zależy mi też, żeby dzieciaki czuły, że ich sensei myśli i dba o nich też poza zajęciami. Dzięki temu one też mają świadomość, że nie mogą zawieść mnie poza salą treningową – mówi sensei Maciej Miller z Klubu Karate Kyokushin TOSHI.
 • Agresywne dziecko
  Choć dzieciństwo często kojarzy się z beztroską i zabawą, pierwsze lata życia to dobry czas, aby nauczyć malucha dbać o emocje. Tym bardziej, że wiedzę taką może przyswoić jako naturalny element poznawania otoczenia. Znajomość podstawowych emocji, zdrowych sposobów ich wyrażania i zapoznanie dziecka z metodami ich regulowania pozwoli mu rozwijać inne umiejętności miękkie i w przyszłości tracić mniej energii na mało wydajne sposoby kontrolowania uczuć.
 • Spacer z dzieckiem
  Rodzice, nauczyciele, trenerzy, mentorzy, eksperci, specjaliści, idole, gwiazdy, celebryci. To oni dzisiaj wcielają się w mityczne obrazy społecznych przewodników i w różnym zakresie pełnią lub powinni pełnić role autorytetów. Nie zawsze jednak tak jest... Czym wyróżnia się autorytet, jak nim być dla własnego dziecka, czy każdy nauczyciel potrafi inspirować młodzież, czy idol i celebryta mogą i powinni być wzorami, a także słowo o tym, że nikt nie jest nieomylny nawet autorytet i należy być czujnym, naśladując swojego przewodnika.
 • Dziewczyna ogląda reklamy telewizyjne
  – Dzieci oglądają tyle samo, a niekiedy więcej reklam niż dorośli. Są jednak nieodporne na przekazy marketingowe, bo odbierają wszystko bezpośrednio, a to może mieć bardzo groźne skutki – mówi przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dzięki kolejnej samoregulacji branży reklamowej najmłodsi odbiorcy mają być przed tym lepiej chronieni. Z jednej strony w reklamach mają się nie pojawiać treści o szkodliwym wpływie. Z drugiej strony Karta Ochrony Dzieci w Reklamie obejmuje także dziecięcych aktorów grających w spotach.
 • Dziecko pływa na basenie
  Lato to już praktycznie wspomnienie - świeże, ale coraz większy chłód i kapryśna pogoda za oknem nie pozostawiają złudzeń. Wszyscy fani rodzinnego pluskania się nad wodą muszą więc zapomnieć o rozgrzanym piasku, morzu czy jeziorze i przeprosić się z krytym basenem. Nic straconego - zwłaszcza, że to idealnie miejsce do nauczenia kilkuletniego szkraba pływać. Najlepiej zapisać go na grupowe lekcje, gdzie ma zapewnioną rozrywkę, nauczy się różnych stylów pływackich i ostatecznie przełamie ewentualny strach przed wodą.
 • Zabawa w błocie
  Jakie umiejętności powinno opanować dziecko rozpoczynające naukę w szkole? Dziś dzieci idące do szkoły często już czytają, piszą, uczą się języków obcych, a nawet programują. Kiedy pragnie się jak najlepszego startu dla najmłodszych, zdarza się zabrnąć daleko z naszymi ambicjami i wciągnąć w niezdrowy wyścig, zapominając przy tym o podstawach: bliskości, dobrej relacji, naturze i… ruchu!
 • Matka z synem
  Rodzimy się wolni i pełni marzeń. Droga przez życie, obstawiona zakazami i nakazami, ogranicza naszą wolność i zabija pasję. Kto zatem stawia zakazy i nakazy, mówi co wypada i nie wypada, co warte nagrody a co zasługuje na karę. W pierwszej linii są to rodzice i rodzina w drugiej – szkoła, społeczeństwo, media itd. Chcąc pomóc w życiu młodemu człowiekowi często niszczymy w nim to co najcenniejsze. A przecież każdy rodzic chce szczęścia swego dziecka, a może tylko projekcji własnego wyobrażenia o tym jak powinno wyglądać szczęśliwe życie...
 • Dzieci różnych narodowości
  Podczas wyjazdów zagranicznych dzieci często boją się lub wstydzą mówić w obcym języku, mimo że uczą się go przez długi okres...
 • Dziewczynka w pociągu
  Przed rodzicami trudny czas wakacji – przygotowywania i kontrolowania dwumiesięcznego wypoczynku dzieci. Stres związany z pierwszymi pobytami z dala od domu dotknie również malucha. Co można zrobić, żeby rozstanie z rodzicami przebiegło spokojnie i nie zepsuło dziecku przygody?
 • Rodzinna zabawa
  „Bawmy się razem” to ogólnopolska kampania, której celem jest uświadomienie rodzicom, jak ważna dla szczęścia i rozwoju ich dzieci jest zabawa oraz zachęcić dorosłych, by częściej bawili się ze swoimi pociechami.