• Złoty
  Zaskakująca obniżka stóp procentowych. Rada Polityki Pieniężnej ścięła je aż o 0,5 punktu procentowego. Jak rdzi analityk Piotr Kuczyński, tak dużego spadku nikt się nie spodziewał.
 • Marek Siudaj
  Rozmawiałem kiedyś z przedstawicielką nadzoru finansowego o kredytach we frankach szwajcarskich. Przekonywała mnie, że są niebezpieczne dla klientów.
 • RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie
  Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosi nadal 4,50 proc. w skali rocznej - podała RPP w w komunikacie.
 • Belka uspokaja: RPP nie zadusi gospodarki
  Ekonomiści boją się, że Rada Polityki Pieniężnej będzie zbyt gorliwa i wysokimi podwyżkami stóp zadusi gospodarkę. Jednak prezes NBP uspokaja. Zdaniem Marka Belki RPP poczeka, by sprawdzić jaki efekt dały jej ostatnie decyzje.
 • Ekonomiści nie posłuchali się Pawlaka. Stopy poszły w górę
  Rada Polityki Pieniężnej uznała, że walka z inflacją i umocnienie złotego są ważniejsze niż wzrost gospodarczy. Dlatego też ekonomiści znów podnieśli stopy procentowe. To oznacza też wzrost oprocentowania kredytów.
 • EKonomiści nie mają dobrych wieści. Raty kredytów pójdą w górę
  Były minister finansów nie ma dobrych wieści dla kredytobiorców. Zdaniem ekonomisty, Rada Polityki Pieniężnej będzie podnosić stopy procentowe. Nie skończy się jednak na jednej podwyżce. A to oznacza, że raty kredytów w złotym pójdą w górę.
 • Stopy procentowe w górę. Kredyty będą droższe
  Złe wieści dla kredytobiorców. Rada polityki Pieniężnej uznała, że inflacja jest zbyt wysoka. Dlatego też stopy procentowe poszły w górę. TO oznacza, że banki będą mogły podnieść oprocentowanie pożyczek. Jest też i dobra wiadomość - umacnia się złoty.
 • Stopy procentowe w górę. Kredyty będą droższe
  Złe wieści dla kredytobiorców. Raty kredytów pójdą w górę - Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała bowiem, tak jak spodziewali się analitycy, o podniesieniu stóp procentowych.
 • RPP zdecydowała: stopy bez zmian
  Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym we wtorek posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc. - podała RPP we wtorek w komunikacie.