• Zanim Halina Szymiec-Raczyńska ogłosiła decyzję o odejściu z Ruchu Palikota, poszła do szefa partii i powiedziała, że się jej działalności wstydzi. "A on mi na to odpowiedział, że też się wstydzi" - mówi posłanka w rozmowie z "Wprost".
 • Drzwi klubu Ruchu Palikota
  Ruch Palikota stracił kolejnego posła. Tym razem jednak polityk nie odszedł sam. Został wyrzucony za "nieumiejętność podporządkowania się dyscyplinie klubowej".
 • Janusz Palikot burzy krew polityków PO. - "Jeśli ja słyszę, że jest jakaś lista gotowych do odejścia i będzie co miesiąc odpalana, to w tym wszystkim nie chodzi o jakieś powody merytoryczne, tylko o polityczną grę" -  przekonuje w "Faktach po Faktach" w TVN24.
 • Sejm
  Ratownik górski, fizjoterapeuta i inżynier technologii drewna - takie także jest wykształcenie polityków zasiadających w Sejmie. Najwięcej jest jednak nauczycieli i wykładowców akademickich - aż 82 na 460. Kto jeszcze zasiada w poselskich ławach?
 • Sala posiedzeń Sejmu
  Ruch Palikota stracił posła. Polityk ten nie poparł stanowiska ugrupowania w sprawie odwołania ministra transportu, a potem oficjalnie oświadczył, że odchodzi z klubu.
 • Sejm
  Jednym z zająć posłów zabierających głos z sejmowej mównicy jest… przesuwanie się w górę w rankingu liczby wystąpień. "Wychodzą, mówią, aż przekroczą czas wypowiedzi, tyle razy, ile marszałek przerwie, tyle wypowiedzi zaliczonych" - mówi "Gazecie Wyborczej" Marek Poznański, poseł z Ruchu Palikota.
 • Sejm
  Henryk Kmiecik z Ruchu Palikota, Jerzy Rębek z PiS i Eugeniusz Kłopotek z PSL – to oni otwierają listę najbardziej niepokornych posłów. Ale jak wynika z zestawienia ”Gazety Wyborczej” i fundacji ePaństwo w czołówce tych, którzy głosują inaczej niż ich partyjni koledzy, jest także m.in. Ewa Kopacz z PO.
 • Armand Ryfinski
  Poseł Armand Ryfiński z Ruchu Palikota na swoim blogu chwali się, że wysłał do papieża list na pożegnanie. "Podobno Papież Benedykt XVI odpisuje na listy wszystkich wiernych, postanowiłem to sprawdzić i zwróciłem się do Jego Świętobliwości z prośbą o wsparcie polskich ofiar księży-pedofilów" - napisał poseł.