• W co się spakować i co włożyć do torby? Ile i jakie płyny można zabrać na pokład? Czego nie można wziąć do bagażu rejestrowanego? Oto kompendium wiedzy dla podróżujących samolotem, dotyczące bagażu. Jak się pakować, by zabrać wszystko i nie mieć problemów na lotnisku?
 • Ryanair
  Belgijska organizacja konsumencka Test Achats toczy spór z liniami lotniczymi Ryanair. Nie akceptuje niejasnych zasad dotyczących opłat za przewóz dzieci poniżej 24. miesiąca życia.
 • Boeing 737 linii Ryanair
  Włoski urząd ds. konkurencji zdecydował, że linie Ryanair i Wizz Air muszą zapłacić odpowiednio 3 mln euro i 1 mln euro kary za wprowadzenie przepisu, zgodnie z którym na pokładzie samolotu można bezpłatnie przewozić tylko bagaż mieszczący się pod siedzeniem.
 • Ryanair
  Nawet 250 odwołanych lotów i 40 tys. pasażerów z utrudnieniami w podróży. W piątek wielki strajk pracowników największych europejskich tanich linii lotniczych Ryanair.
 • Samolot linii Ryanair
  Niskobudżetowe linie lotnicze cieszą się ogromną popularnością wśród pasażerów na całym świecie. Przewoźnicy tacy jak Ryanair, Wizzair czy easyJet przyciągają cenami biletów, które niekiedy wynoszą tylko kilkadziesiąt złotych. Dlaczego w tanich liniach stawki mogą być tak niskie?
 • Samolot linii Ryanair
  W ubiegłym tygodniu tani przewoźnik poinformował, że od końca marca zawiesza loty z Lotniska Chopina do Gdańska i Wrocławia. Skarży się na złe traktowanie przez władze portu i kieruję skargę do Komisji Europejskiej. To jednak nie koniec cięć. W poniedziałek odwołał 56 połączeń, we wtorek nie poleci 55 jego samolotów. Wśród tych połączeń dziewięć miało rozpocząć się lub zakończyć na polskich lotniskach.
 • Ait Benhaddou, Maroko
  Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście o tym, gdzie udać się na tegoroczną majówkę, podjęcie decyzji może ułatwić Wam informacja o bardzo korzystnym połączeniu z marokańskim Fezem. Taki wyjazd to świetny pretekst do zrobienia sobie nieco dłuższego wolnego, ale też okazja, aby zwiedzić piękny afrykański kraj, łączący przecież uroki kultury arabskiej z europejskim dziedzictwem.
 • Samolot linii Ryanair
  Modlin, Gdańsk i Kraków idą na pierwszy ogień. Wieczorem Ryanair zadebiutuje jako przewoźnik krajowy. Z podwarszawskiego Modlina będzie się można dostać z centrum na północ i południe kraju. To pierwsza, po porażce OLT -Express, próba złamania monopolu LOT-u na tego typu trasach.
 • Lotnisko w Modlinie nie obawia się, że przewoźnicy nie wrócą na nie po ponownym uruchomieniu. Zainteresowani są nie tylko latające już wcześniej do Modlina linie niskokosztowe, ale także przewoźnicy czarterowi i tradycyjni. Podwarszawskie lotnisko przyciąga niskimi opłatami i zapowiada szybki rozwój.