• Ojciec Tadeusz Rydzyk w czasie mszy na uroczystościach z okazji 24. rocznicy istnienia Radia Maryja
  Dyrektor Radia Maryja w ostrych słowach zbeształ na antenie rozgłośni urzędników prezydenta Andrzeja Dudy, ministrów Beaty Szydło oraz prawicowe media - donosi wyborcza.pl. "Powiedziałem Telewizji Trwam, aby napisali do biura prasowego Kancelarii Prezydenta, że rezygnujemy ze współpracy" - oświadczył ojciec Tadeusz Rydzyk.
 • Ojciec Tadeusz Rydzyk
  Oburzenie w Sejmie. Posłowie PiS i ojciec Tadeusz Rydzyk nie kryją słów krytyki. "Czy to jest normalny kraj? Normalnie, jak ktoś bierze pieniądze i nie daje, to jest to złodziejstwo" - mówił dyrektor Radia Maryja. Jego zdaniem Urząd Komunikacji Elektronicznej bezprawnie blokuje TV Trwam.
 • Ojciec Tadeusz Rydzyk
  Obradująca we wtorek w Gdańsku Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" podjęła decyzję, że weźmie udział w manifestacji pod hasłem "Obudź się Polsko", która ma się odbyć 29 września w Warszawie. Marsz środowisk Radia Maryja i PiS będzie poświęcony krytyce rządu.
 • O. Tadeusz Rydzyk
  Jak informuje "Rzeczpospolita" nadawcy, którzy dostali miejsce na pierwszy multipleks mieli być w lepszej kondycji finansowej niż fundacja Lux Veritatis, wła­ści­ciel te­le­wi­zji Trwam. Sęk w tym, że gdy już otrzymali koncesję  oka­za­ło się, że nie stać ich na­wet na opła­ty. KRRiT zgo­dzi­ła się roz­ło­żyć je na ra­ty.
 • Marsz w obronie Telewizji Trwam w Legnicy
  Zaproszenie ks. Tadeusza Rydzyka do Parlamentu Europejskiego przez polskich eurodeputowanych z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) rozgniewało część brytyjskich torysów, którzy w tej frakcji dominują - napisał "Guardian" w wydaniu internetowym.
 • Kardynał Stanisław Dziwisz
  Mocne słowa padły w czasie mszy w Krakowie kończącej procesję Bożego Ciała. Kardynał Stanisław Dziwisz skrytykował ugrupowania antykościelne, stanął też w obronie telewizji Trwam.
 • Ojciec Tadeusz Rydzyk
  Jak podaje portal wpolityce.pl właściciel Radia Maryja i TV Trwam, ojciec Tadeusz Rydzyk założy nową stację - tym razem dla młodzieży.
 • o. Tadeusz Rydzyk, Kazimiera Szczuka, Magdalena Środa
  "Za skandaliczne uważamy hałaśliwe domaganie się specjalnych praw i wywieranie politycznych nacisków zarówno na niezależny organ, jakim jest KRRiT, jak i na niezawisły sąd rozpatrujący sprawę" - piszą w liście otwartym m.in. Agnieszka Holland, Kora Jackowska, prof. Maria Janion, Krzysztof Krauze, Andrzej Mleczko, Michał Urbaniak, Janina Paradowska i Jacek Żakowski. Oto treść listu:
 • Ojciec Tadeusz Rydzyk na pewno lubi Piosenkę Roku Radia Maryja
  Konkurencja była zaciekła. W szranki stanęły takie hity jak „Jahwe walczy”, „Strażnik Raju” czy „Zbudowani na Chrystusie”. Ale Piosenką Roku Radia Maryja została piosenka „Alleluja i do przodu”. Posłuchaj!
 • Piotr "Staruch" Staruchowicz
  Kibice polskich klubów wybrali się na pielgrzymkę na Jasną Górę. "Staruch" i jego koledzy w kaplicy Cudownego Obrazu święcili szaliki z napisami "Witamy w piekle" - informuje "Gazeta Wyborcza".