• Millenialsi coraz śmielej wkraczają na rynek nieruchomości. Jakie rodzaje lokali kupują poszczególne pokolenia i jak wyglądają różnice między miastami? Zestawienie zmian pokoleniowych w kontekście nabywania mieszkań opracowała sieciowa agencja nieruchomości Metrohouse.
 • Bronisław Komorowski
  Bronisław Komorowski buduje okazałą willę w Budzie Ruskiej. Jak podaje "Super Express", "były prezydent stara się zrobić dom na imieniny żony Anny, 26 lipca".
 • Blok, mieszkania
  Podany przez GUS wstępny odczyt liczby mieszkań oddanych do użytkowania w styczniu 2019 r. stanowi najwyższy wynik po 1990 roku - zauważył dla PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak dodał, to dobry sygnał dla budownictwa mieszkaniowego.
 • Koniec boomu mieszkaniowego w 2019 r. wydaje się być coraz bardziej prawdopodobny. To zapowiada ciekawy rok na rynku. Szczególnie, że sporo dziać powinno się w programie Mieszkanie na Start, z niecierpliwością wyczekujemy też pojawienia się pierwszych Firm Inwestujących w Najem Nieruchomości. Home Broker prognozuje 2019 rok na rynku mieszkaniowym.
 • Kanapa
  Urządzanie mieszkania to duże wyzwanie. Trendy aranżacyjne zmieniają się niemal co sezon, dlatego warto dekorować wnętrze dodatkami, które nie kosztują dużo, a ich wprowadzenie całkowicie zmieni końcowy efekt.
 • Warszawa
  W tym roku inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych powinny zamknąć się wynikiem ponad 6,3 mld euro. Firma doradcza JLL przeanalizowała tegoroczną aktywność inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i przedstawia wstępne szacunki za 2018 r.
 • kawalerka
  Typowe mieszkanie z oferty polskich deweloperów liczy sobie 40-60 mkw. i posiada dwa lub trzy pokoje. Warto sprawdzić, czy popularność takich lokali doprowadziła do marginalizacji kawalerek. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili odpowiedzieć na to pytanie i przy okazji przeanalizować całą ofertę małych mieszkań.
 • Wielka płyta
  "Zakończyliśmy kilkuletnie badania domów z wielkiej płyty, przygotowujemy poradnik dla administratorów" - powiedział PAP wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Jak dodał, wyniki badań wskazują, że domy są w dobrym stanie.
 • osiedle
  Deficyt mieszkaniowy w Polsce sięga 2,1 mln lokali, a do 2030 r. wzrośnie do 2,7 mln, ocenia HRE Think Tank w raporcie pt. "Ile mieszkań brakuje w Polsce?", dokumencie sporządzonym pod patronatem UN Global Compact Network Poland. Deficyt tanich mieszkań socjalnych dla rodzin o średnich i niskich dochodach wyniósł w 2017 r. nawet 200 tys. lokali, podano także w raporcie.
 • Na karę trzech lat więzienia skazał wrocławski Sąd Apelacyjny Marka T., byłego dewelopera, który wyprowadził majątek swojej firmy i działał na szkodę ponad stu osób.