• Uber Eats
  "Właśnie minął mnie kierowca Uber Eats – Hindus w turbanie, pedałujący na rowerze. Czy to, żeby pewna grupa ludzi miała zawiezione jedzenie, zamiast pójść samodzielnie do baru lub sklepu, jest tak istotną potrzebą gospodarczą, że chcemy iść w multikulti? Czy ta sprawa nie wymaga debaty?”. Ten tweet stał się materiałem do niekończących się kpin. Mimo że od jego autora dzieli mnie w zasadzie wszystko, a szczególnie moja ocena społeczeństwa wielokulturowego – które uważam za wartość samą w sobie – to chciałbym stanąć w obronie Krzysztofa Bosaka.
 • Syryjscy uchodźcy
  Nadzieje, że uchodźcy mogą szybko załatać deficyt na rynku pracy naszego zachodniego sąsiada, okazały się złudne. Aby tak się stało, potrzeba będzie jeszcze wielu lat.
 • Magazynier
  Demografia mocno uderzy w gospodarkę. Otwarcie na cudzoziemców jest nieuniknione, ale wymaga przemyślanego planu i integracji przybyszów - pisze "Puls Biznesu".
 • David Cameron
  Polscy negocjatorzy chcą uniknąć sytuacji, że oprócz Wielkiej Brytanii inne kraje Unii też będą chciały ściąć zasiłki dla imigrantów. Dlatego w projekcie porozumienia pojawiły się zapisy, które zabronią takiego działania tym państwom, które po przystąpieniu Polski do Wspólnoty zamknęły swoje rynki pracy.
 • Niemiecka flaga
  Współrządząca Niemcami chadecka partia CSU chce utrudnić imigrantom dostęp do świadczeń socjalnych. 1 stycznia niemiecki rynek pracy zostanie otwarty dla obywateli Rumunii i Bułgarii.