• Tomasz Ślęzak
  Pojawiają się pierwsze symptomy tak głębokiego drenażu rynku pracy, że przyszli pracodawcy decydują się rezygnować z Polski jako lokalizacji dla swoich inwestycji – powiedział Tomasz Ślęzak z Work Service w rozmowie z Martyną Trykozko w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
 • Spadające poniżej granicy 5 proc. bezrobocie sugeruje, że w polskiej gospodarce dramatycznie kurczy się liczba rąk gotowych do podjęcia pracy, co zwykle utrudnia wzrost gospodarczy. Faktycznie jednak rezerwy wśród pracowników są jeszcze spore, największe tkwią w gronie ludzi biernych zawodowo - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Ludzie w biurze
  Pracodawcy wciąż narzekają, że nie ma chętnych do pracy. My – że nie ma dobrych ofert. Jednocześnie cały czas słyszymy, że w końcu nastał czas pracownika. Że to my możemy wreszcie dyktować warunki. Dlaczego więc praca jest, a jednocześnie jej nie ma?
 • Kobieta
  Chcieliby, próbują, starają się, ale nie wychodzi. Wciąż coś jest nie tak. Brak umiejętności radzenia sobie w gąszczu przepisów, bezskuteczne poszukiwanie pracy, zmiana środowiska - to kolejna ścieżka, która wielu prowadzi do biedy.
 • Mężczyźni z tabletem
  Polacy są jednym z bardziej otwartych na zmianę pracodawcy narodów w Europie. To dlatego, że sami nie wiemy, co chcemy robić, i mamy umiejętności niedostosowane do potrzeb rynku.