• Ewa Chodakowska
  Ewa Chodakowska postanowiła zabrać głos w sprawie rzekomego drastycznego spadku dochodów jej firmy. Trenerka zapewnia, że jej biznes ma się świetnie,  a ona sama dopiero się rozkręca.
 • Pracownik w fabryce, zdjęcie ilustracyjne.
  - Jeśli ktoś myśli, że da się ciągle w Polsce bazować na taniej sile roboczej, to się grubo myli. Dzisiaj trzeba robotnikom płacić, bo odejdą, a drogą do tego, żeby płacić dobrze, jest nieustanne zwiększanie efektywności, np. poprzez robotyzację i automatyzację – mówi Mariusz Golec, prezes spółki, która zwyciężyła w ubiegłorocznej edycji konkursu „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości”
 • "Dziennik Gazeta Prawna" podlicza straty polskich spółek
  Wymierny efekt rewolucji na Majdanie sprzed roku: polskie spółki straciły ponad 120 mln zł, 84 proc. dochodów z 2013 r. A może być jeszcze gorzej
 • Pieniądze - zdjęcie ilustracyjne
  Polskie przedsiębiorstwa coraz więcej inwestują za granicą. Z danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych wynika, że w ciągu ostatnich lat proces ten przyspieszył. Jednak w dalszym ciągu daleko nam do krajów wysoko rozwiniętych.
 • Ruiny miasta Dirija koło Rijadu w Arabii Saudyjskiej
  Kiedy premier Donald Tusk jechał do Arabii Saudyjskiej namawiać do interesów z Polską, w kraju podśmiewano się po cichu, albo nawet całkiem głośno. Teraz okazuje się, że nie ma się z czego śmiać. Polskie firmy szturmują nowy rynek.
 • Półki sklepowe - zdjęcie ilustracyjne
  Z 210 mln zł przychodów jedną piątą śląskie przedsiębiorstwo Rolnik uzyskuje ze sprzedaży swoich wyrobów poza granicami Polski. Firma jest już obecna w kilku krajach, a szykuje się do wejścia m.in. na rynek USA - informuje "Puls Biznesu".