• "Dziennik Gazeta Prawna" podlicza straty polskich spółek
  Wymierny efekt rewolucji na Majdanie sprzed roku: polskie spółki straciły ponad 120 mln zł, 84 proc. dochodów z 2013 r. A może być jeszcze gorzej
 • Mieszkanie
  Po rosnących cenach nieruchomości na świecie od razu widać, gdzie kryzys jest, a gdzie już go nie ma. Ponieważ w przypadku osób bardzo bogatych nieruchomości stanowią często 30 proc. majątku, toteż wzrost cen może świadczyć o tym, że bogaci ruszyli na zakupy. A jeśli ruszyli, to sytuacja nie jest już taka kryzysowa.
 • Eksperci: świat walczy z kryzysem na dwa sposoby
  Druk pieniędzy w USA jako sposób walki z kryzysem prowadzi do inflacji. Natomiast ograniczanie wydatków w Europie ogranicza popyt i obniża wzrost gospodarczy - uważają eksperci. Wskazują jednak, że nie ma doskonałej recepty na kryzys.
 • Indeksy poszły w górę
  Giełdy zareagowały zwyżkami na wieść o planach szybkiego uzdrowienia finansów publicznych w strefie euro. Giełdy europejskie zamknęły sesje na plusach, a notowania na Wall Street rosły.
 • Stanisław Koczot
  Kolejnej puli dotacji dla amerykańskiej gospodarki nie będzie. Rynek musi się podnieść sam. Koniec z szybkim odrabianiem strat po kryzysie. Europa i Ameryka muszą się nauczyć cierpliwości, bo spektakularne wzrosty gospodarki, rozkręcone ambicje kredytowe i rozbuchana konsumpcja na razie odeszły do historii - pisze Stanisław Koczot.
 • Ameryka boi się kolejnej recesji
  Zza Atlantyku napływają kolejne dane potwierdzające najgorsze przewidywania ekonomistów: amerykańska gospodarka osuwa się w kierunku drugiej fali recesji.