• Warzywa
  Czerwcowa susza negatywnie wpłynęła na uprawy warzyw gruntowych. Na rynku hurtowym w Broniszach podaż warzyw korzeniowych, kapustnych i liściowych jest mała, a ceny wysokie - informuje ekspert rynku Maciej Kmera.
 • Rynek warzywno-owocowy
  Mamy modę na kupowanie prosto od producenta. Mnożą się targi z ekologiczną żywnością i sezonowe jarmarki. Ale stałych punktów ubywa.
 • Warzywa i owoce
  Rynek rolno-spożywczy w Polsce odrabia straty po nałożeniu embarga przez Rosję - wynika z raportu banku BGŻ BNP Paribas. Według jego analityków, rok po wprowadzeniu obostrzeń, ich skutki nie są tak dotkliwe dla rynku, jak się spodziewano. Wpływ miały na to: wzrost eksportu na rynki unijne oraz większe zapotrzebowanie na produkty w Polsce.
 • Jabłka
  Polskie jabłka dopuszczone na rynek kanadyjski.O tym, że otwiera się możliwość eksportowania owoców za ocean poinformował prezydent Bronisław Komorowski w obecności odwiedzającego Polskę Gubernatora Generalnego Kanady.
 • Truskawki
  Możemy już kupić polskie truskawki - na razie jeszcze z wysokich tuneli - wynika z danych Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach. Na gruntowe trzeba będzie jeszcze poczekać około 10 dni. Od kilku dni jest już polska młoda kapusta, kalafiory, koperek, młoda włoszczyzna.
 • Warzywa na stragani e - zdjęcie ilustracyjne
  Za nowalijki trzeba płacić mniej więcej tyle samo ile w zeszłym roku - wynika z danych Rynku Hurtowego Bronisze. Pomimo chłodów dostawy wiosennych warzyw rosną z dnia na dzień.