• Jerzy Buzek
  "Elektrowni węglowych, która wcześniej już podpisały kontrakty w ramach rynku mocy, EPS550 nie będzie obowiązywał. Co więcej, nie będzie on dotyczył tego typu umów zawieranych do 31 grudnia 2019 r. To ogromny uzysk dla Polski. Choć pozostaną pytania o koszty: związane ze zdrowiem obywateli, rosnącym importem węgla, głównie z Rosji, czy drożejącymi uprawnieniami do emisji CO2" - mówi w rozmowie z Karoliną Bacą - Pogorzelską Jerzy Buzek, europoseł i były premier.
 • Polska i Unia Europejska
  Europejski Urząd Pracy może być kolejną próbą zablokowania nam dostępu do unijnych rynków. Nowa instytucja zapewni sprawiedliwą mobilność pracowników na unijnym rynku – tak zapowiada Komisja Europejska, która przygotowała projekt rozporządzenia o powołaniu urzędu. Ma on zacząć funkcjonować już od przyszłego roku.
 • Mateusz Morawiecki i Elżbieta Bieńkowska
  Swoboda przepływu usług w UE nie jest realizowana tak, jak byśmy chcieli. Mamy do czynienia z szeregiem różnych ograniczeń – stwierdził wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki obecny na Forum Jednolitego Rynku 2016/2017. Wtórowała mu Elżbieta Bieńkowska, unijna komisarz do spraw rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i małych i średnich przedsiębiorstw.
 • Zespół w pracy
  Bezrobocie w strefie euro osiągnęło w listopadzie 9,8 proc., co jest najniższym poziomem od lipca 2009 r. - wynika z poniedziałkowych danych Eurostatu. Polska z 6-procentowym wynikiem jest sporo poniżej średniej dla całej UE.
 • giełda notowanie
  Po początkowych spadkach WIG 20 rzędu 11 proc., warszawska giełda wyhamowuje tempo spadków i obecnie indeks blue chipów spada o 6,6 proc.
 • Parlament Europejski
  UE po raz drugi złożyła skargę do Światowej Organizacji Handlu na ograniczenia eksportu metali ziem rzadkich przez Chiny. Do skargi dołączyły się USA i Japonia. Europejski przemysł niemal w całości jest uzależniony od importu tych surowców z Chin.
 • Rynki czekają na ustalenia unijnego szczytu
  W poniedziałek przed południem główne giełdy Europy notowały spadki. Podobnie zachowywała się giełda w Warszawie. Na wartości tracił złoty wobec m.in. euro. Analitycy wskazują, że powodem gorszych nastrojów są obawy inwestorów o ustalenia szczytu UE.