• Mateusz Morawiecki i Elżbieta Bieńkowska
  Swoboda przepływu usług w UE nie jest realizowana tak, jak byśmy chcieli. Mamy do czynienia z szeregiem różnych ograniczeń – stwierdził wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki obecny na Forum Jednolitego Rynku 2016/2017. Wtórowała mu Elżbieta Bieńkowska, unijna komisarz do spraw rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i małych i średnich przedsiębiorstw.
 • Jajka
  O wykryciu w jajkach oraz produktach zawierających jajka z Polski śladów salmonelli poinformowała na portalu RASFF holenderska agencja ds. kontroli jakości żywności. Jajka mogły trafić do krajów skandynawskich, W. Brytanii, a także na rynek belgijski i w Luksemburgu.
 • Wykres - zdjęcie ilustracyjne
  Po porannych wzrostach europejskie giełdy odnotowały umiarkowane spadki. Wahania pojawiły się po zawarciu kontrowersyjnego porozumienia finansowego między rządem Cypru a międzynarodowymi pożyczkodawcami w sprawie ratowania tego kraju przed bankructwem.
 • Parlament Europejski
  UE po raz drugi złożyła skargę do Światowej Organizacji Handlu na ograniczenia eksportu metali ziem rzadkich przez Chiny. Do skargi dołączyły się USA i Japonia. Europejski przemysł niemal w całości jest uzależniony od importu tych surowców z Chin.
 • Rynki czekają na ustalenia unijnego szczytu
  W poniedziałek przed południem główne giełdy Europy notowały spadki. Podobnie zachowywała się giełda w Warszawie. Na wartości tracił złoty wobec m.in. euro. Analitycy wskazują, że powodem gorszych nastrojów są obawy inwestorów o ustalenia szczytu UE.
 • Polskie miasta dostaną targi. Od Unii
  Koniec z kupowaniem żywności w marketach. Resort rolnictwa chce w każdym mieście otworzyć targowi, na których będzie można kupić jedzenie prosto od rolników. Pieniądze na to wyłoży Bruksela.