• Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 6,6 proc. w październiku 2017 r., czyli spadła o 0,2 pkt proc wobec poprzedniego miesiąca, szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), powołując się na dane z urzędów pracy.
 • Stuzłotówki
  5,6 mld zł – to kwota, jaką w 2015 r. wydamy na walkę o nowe miejsca pracy.
 • Mężczyźni w pracy - zdjęcie ilustracyjne
  Sytuacja na rynku pracy w tym roku powinna ulec poprawie - oceniają eksperci. Jak podkreśla Agnieszka Zielińska z Polskiego Forum HR, mimo, że bezrobocie to wciąż spory problem, pocieszające jest to, że wskaźnik bezrobocia nie wzrastał w ubiegłym roku przez kolejnych osiem miesięcy.
 • Staże w największych firmach teleinformatycznych mają zachęcić młodych inżynierów-kobiety do pracy w branży. Studentki i absolwentki kierunków związanych z elektroniką i informatyką będą musiały zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez firmy –  partnerów konkursu. To kolejna po akcji „Dziewczyny na Politechniki” akcja promująca zawody techniczne wśród maturzystek i studentek. 
 • Wykres - zdjęcie ilustracyjne
  Jest szansa na poprawę sytuacji gospodarczej w drugiej połowie tego roku - wynika z raportu Narodowego Banku Polskiego. Coraz więcej ekspertów spodziewa się, że polska gospodarka zbliża się do punktu zwrotnego.
 • Niemcy wyczyszczą nam rynek z fachowców
  Pół miliona polskich specjalistów wybiera się do pracy za Odrę. Największe zapotrzebowanie jest na spawaczy, lakierników, budowlańców i mechaników. Aby ich zatrzymać, nasze firmy będą podnosić płace, co napędzi inflację.