• Centrów handlowych jest wciąż za mało
  W Polsce wciąż jest ich za mało. Do nasycenia rynku daleko. Dlatego nowe galerie handlowe powstają w małych i średnich miastach, a w aglomeracjach rozbudowywane są głównie już istniejące obiekty - wynika z raportu Polskiej Rady Centrów Handlowych.
 • Cały świat czeka na to, co powie Ben Bernanke
  Dziś odbywa się wyczekiwana przez rynki coroczna konferencja bankowców w Jackson Hole, w stanie Wyoming. Jej punktem kulminacyjnym będzie przemówienie szefa FEDu, które rozpocznie się o godz. 16:00 polskiego czasu. Dokładnie w tym samym miejscu rok temu Ben Bernanke zapowiedział uruchomienie drugiej rundy ilościowego łagodzenia polityki pieniężnej (QE), polegającej na skupie przez bank centralny aktywów na rynku wtórnym.
 • Koniunktura nie jest dobra
  Już wydawało się, że wychodzimy z kryzysu i deweloperzy zaczęli budować mieszkania. Teraz, gdy są już gotowe, nie ma ich kto kupić, bo trudniej o kredyt. Do tego cała gospodarka hamuje, bo spadać będzie eksport. Jednym słowem: niewesoło.
 • Niepewność na giełdach sprzyja deweloperom
  Prawie 60 procent firm deweloperskich znajduje się w dobrej kondycji. Może ich być więcej, jeśli niepewność na giełdach i zawirowania wokół walut jeszcze potrwać. Taka sytuacja może skłonić inwestorów do ucieczki w nieruchomości, uważanych za bezpieczną przystań, obok złota i franka.
 • Tomasz Wróblewski
  W 2008 r. lewicowi publicyści i ideolodzy neosocjalizmu w stylu Naomi Klein czy Grzegorza Kołodki za całe zło świata winili kapitalizm. Po dwóch latach rządowych interwencji, pakietów stymulacyjnych, nacjonalizacji, wyższych podatków, regulacji bankowych i limitów zarobków dla prezesów świat nie jest ani bardziej sprawiedliwy, ani tym bardziej bogatszy - pisze szef "DGP" Tomasz Wróblewski.
 • Kupujący mieszkania mogą liczyć spore na upusty
  Cena oferowanych mieszkań lub domów - to obecnie zazwyczaj tylko wartość wywoławcza. Ostateczny koszt zakupu lokalu może być niższy o kilka procent od początkowo proponowanego.
 • Giełdy idą w dół. A rządy Europy czekają
  Dwa tygodnie po dramatycznej obronie bliskiej bankructwa Grecji kryzys rozlewa się na Włochy i Hiszpanię. Brak wizji, brak pomysłów i sprzeczne sygnały europejskich polityków pogrążają rynki.
 • Jan Krzysztof Bielecki
  Myślę, że inwestorzy bardziej wierzą MFW i doceniają rządowy plan konsolidacji fiskalnej niż niektóre media. W tej chwili rynek liczy na utrzymanie kursu na poprawę finansów publicznych także po wyborach, traktując jako pewnik, że Donald Tusk będzie dalej rządził - mówi w wywiadzie dla "DGP" Jan Krzysztof Bielecki, szef Rady Gospodarczej przy premierze.
 • Bank Japonii rzuca na rynek biliony jenów
  Bank Japonii wypuścił na rynek finansowy kolejny zastrzyk pieniędzy. Trzy biliony jenów mają ustabilizować sytuację rozchwianą po uderzeniu kataklizmów w Kraj Kwitnącej Wiśni.
 • Złoty rośnie, choć gospodarka ma się źle

  Inwestorzy ignorują wszystkie oznaki, że kryzys trwa w najlepsze. Mimo coraz gorszych danych gospodarczych rzucili się, by kupować waluty. Nic więc dziwnego, że złoty zaczął lekko się umacniać. Nie wiadomo jednak, jak długo ten trend potrwa. I, czy wkrótce optymizm giełdowych graczy nie okaże się zbyt przesadzony.