• Złoty, zdjęcie ilustracyjne
  Kryzys w strefie euro sprawia, że rośnie liczba przeciwników euro w Polsce. Z nowego sondażu wynika, że tylko kilkanaście procent obywateli chciałoby, by wspólna waluta zastąpiła złotego.
 • Przedsiębiorcy są bardzo pesymistyczni
  Według wrześniowego badania koniunktury, nastroje przedsiębiorców w porównaniu z sierpniem uległy pogorszeniu, a wskaźnik bieżący spadł do 1,8 pkt. z 4,4 pkt. miesiąc wcześniej - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.
 • Koniunktura nie jest dobra
  Już wydawało się, że wychodzimy z kryzysu i deweloperzy zaczęli budować mieszkania. Teraz, gdy są już gotowe, nie ma ich kto kupić, bo trudniej o kredyt. Do tego cała gospodarka hamuje, bo spadać będzie eksport. Jednym słowem: niewesoło.
 • Tomasz Wróblewski
  W 2008 r. lewicowi publicyści i ideolodzy neosocjalizmu w stylu Naomi Klein czy Grzegorza Kołodki za całe zło świata winili kapitalizm. Po dwóch latach rządowych interwencji, pakietów stymulacyjnych, nacjonalizacji, wyższych podatków, regulacji bankowych i limitów zarobków dla prezesów świat nie jest ani bardziej sprawiedliwy, ani tym bardziej bogatszy - pisze szef "DGP" Tomasz Wróblewski.