• Flaga Unii Europejskiej
  Unijne sankcje wobec Rosji mają być zaostrzone. Nie wiadomo jeszcze jak bardzo i jaka będzie decyzja państw członkowskich. Na stole jest propozycja Komisji Europejskiej, którą w Brukseli omawiają unijni ambasadorowie.
 • Branża budowlana ma kłopoty
  Ogólny klimat koniunktury w budownictwie w październiku oceniany jest bardziej pesymistycznie niż w ubiegłym miesiącu i przed rokiem - poinformował GUS w komunikacie.
 • Przedsiębiorcy są bardzo pesymistyczni
  Według wrześniowego badania koniunktury, nastroje przedsiębiorców w porównaniu z sierpniem uległy pogorszeniu, a wskaźnik bieżący spadł do 1,8 pkt. z 4,4 pkt. miesiąc wcześniej - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.
 • Wszyscy czekają na bankructwo Grecji
  Końcówka ubiegłego tygodnia to zdecydowana eskalacja kryzysu zadłużeniowego, która doprowadziła do kolejnej fali wyprzedaży na rynku kapitałowym oraz gwałtownych spadków kursu eurodolara - ocenia Bartosz Sawicki z TMS Brokers.
 • Koniunktura nie jest dobra
  Już wydawało się, że wychodzimy z kryzysu i deweloperzy zaczęli budować mieszkania. Teraz, gdy są już gotowe, nie ma ich kto kupić, bo trudniej o kredyt. Do tego cała gospodarka hamuje, bo spadać będzie eksport. Jednym słowem: niewesoło.
 • Bank Japonii rzuca na rynek biliony jenów
  Bank Japonii wypuścił na rynek finansowy kolejny zastrzyk pieniędzy. Trzy biliony jenów mają ustabilizować sytuację rozchwianą po uderzeniu kataklizmów w Kraj Kwitnącej Wiśni.