• Marcin Dorociński jako pułkownik Ryszard Kukliński
  "Jack Strong" nie jest filmem ani biograficznym, ani historycznym, ani tym bardziej politycznym. Władysław Pasikowski stworzył klasyczne kino gatunkowe, które rozpoczyna mocna, brutalna scena spalenia żywcem jednego z rosyjskich współpracowników Amerykanów, a wieńczy trzymająca za gardło ucieczka Kuklińskiego z Polski. Niby finał tej historii wszyscy znamy, a i tak obgryzamy paznokcie, drżąc o losy bohatera – pisze w recenzji dla "Dziennika" Artur Zaborski (Stopklatka.pl).
 • Maja Ostaszewska i Marcin Dorociński ("Bezbłędnie wczuł się w swoją postać i jednocześnie w klimat filmu")
  Filmem "Jack Strong" Władysław Pasikowski potwierdza, że w dyscyplinie polskiego kina gatunkowego nosi wśród filmowców żółtą koszulkę. Chociaż wciąż ma za mało rywali, aby mówić o uczciwej konkurencji.
 • Ryszard Kukliński
  Ryszard Kukliński był bez wątpienia najbardziej znanym podwójnym szpiegiem z czasów PRL. Lecz nie jedynym. Inni, którzy przeszli na drugą stronę, nie zostali uznani za bohaterów. 
 • Jest już zwiastun nowego filmu Władysława Pasikowskiego. Naczelny reżyser polskiego męskiego kina tym razem opowiada historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, w rolę którego wcielił się Marcin Dorociński.
 • "Jack Strong" – ruszyły zdjęcia do nowego filmu Władysława Pasikowskiego
  Znany amerykański aktor Patrick Wilson i Dagmara Domińczyk, amerykańska aktorka polskiego pochodzenia, występują w filmie Władysława Pasikowskiego o Ryszardzie Kuklińskim. Kolejne zdjęcia do thrillera "Jack Strong" kręcono w środę w Warszawie. Kuklińskiego gra Marcin Dorociński.
 • Władysław Pasikowski opowie historię Ryszarda Kuklińskiego
  "Jack Strong" – taki tytuł będzie nosił nowy film Władysława Pasikowskiego. Autor głośnego "Pokłosia" tym razem postanowił opowiedzieć prawdziwą historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Zdjęcia ruszą już w styczniu przyszłego roku.