• Papierosy
  Rekordowa niska liczba młodych Norwegów sięga po papierosy. Wśród osób pomiędzy 16 a 24 życia rokiem pali jedynie 5 proc. mężczyzn i 1 proc. kobiet. - To stało się mniej popularne, to już nie jest „cool” - tłumaczy Ada Kalkvik, norweska nastolatka. Inna młoda mieszkanka Oslo Sigrid Marie Bergflodt dodaje, że „ludzie patrzą z góry na palaczy”, bo jest ono „niefajne”.
 • Andrzej Duda
  Od stycznia nie zapaliłem ani jednego papierosa; rozstałem się z nimi i jestem z tego powodu bardzo zadowolony, zachęcam wszystkich. Mam nadzieję, że nie wrócę do palenia - powiedział prezydent Andrzej Duda.
 • Mężczyzna pali papierosa
  Dzięki skutecznej akcji antynikotynowej zmalała nie tylko liczba palących Polaków, ale i liczba zgonów na choroby związane z paleniem. Wciąż zostaje jednak dużo do zrobienia – przypomina z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia prof. Witold Zatoński.
 • Papierosy
  Podobno ilu byłych palaczy, tyle sposobów na rzucenie tego strasznego nałogu. Czym palenie różni się od innych uzależnień, a w czym jest do nich podobne? Jak wpływa nie tylko na nas, ale i na osoby w naszym otoczeniu?
 • papieros
  - Palenie to największy zabójca XX wieku - podkreśla Tadeusz Zielonka, pulmunolog. Dlaczego tak trudno pozbyć się tego nałogu? Jak Matyldzie Skubikowskiej udało się rzucić palenie?
 • Zgaszony papieros
  31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa. Stomatolodzy ostrzegają – nikotyna to nie tylko szkoda dla naszych płuc czy serca, ale prawdziwa gehenna dla naszych zębów. Przebarwienia, schorzenia dziąseł, próchnica, utrata zębów, krępujące zmiany na języku, a nawet nowotwór – oto, co czeka naszą jamę ustną.
 • Dietetyczny talerz
  Co roku składamy noworoczne postanowienia, przeważnie co roku te same. Najczęściej nic z nich nie wychodzi, a nasze zdecydowane plany, by schudnąć czy rzucić palenie, wciąż się nie udają. Mimo to z determinacją co roku podejmujemy je od nowa.
 • Rzucić palenie papierosów
  Co trzeci palacz w Polsce deklaruje, że chce zerwać z nałogiem. Jest okazja do wprowadzenia zapowiedzi w życie, bo dziś obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. W Polsce papierosy pali około 9 milionów osób, w tym aż 3,5 miliona kobiet.
 • Bierne palenie papierosów
  "Nie zawsze wędzone trzyma dłużej. Nie pal. Nie truj" - to hasło kampanii społecznej realizowanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną z okazji obchodzonego dziś, 19 listopada, Światowego Dnia Rzucania Palenia. Jej symbolem są płuca "uwędzone" dymem tytoniowym, które nie nadają się już do zdrowego i długiego życia.
 • Mężczyzna chce zapalić papierosa
  Palenie tytoniu to przewlekła nawracająca choroba, którą trzeba leczyć. Jest ku temu okazja - jutro, 19 listopada, przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia.