• Sąd
  Świadek jest istotą niezbadaną. I nieprzewidywalną. Prawnikowi się wydaje, że wie, czego może się spodziewać podczas procesu. A tu na sali rozpraw świadek mówi coś innego niż wcześniej. I kładzie proces.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński
  Nie zrobił nic niedopuszczalnego - powiedział Jarosław Kaczyński, pytany o wiceszefa MS Patryka Jakiego, który złożył wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec sędzi prowadzącej jego sprawę. "Mam nadzieję, że już niedługo przystąpimy do generalnej reformy sądownictwa" - wskazał szef PiS.
 • Temida
  Nic nie łączy środowiska sędziowskiego silniej niż propozycja jawności ich orzeczeń majątkowych. Czyli opór wobec tego, co najtrudniej upolitycznić. To również zmiana, na którą sędziowie po prostu przez lata zapracowali. Nie ma drugiej grupy, która tak niemrawo i tak pobłażliwie reagowałaby na łamanie prawa i obyczaju przez swoich przedstawicieli.
 • Skarb Państwa płaci oszkodowania za przewlekłe procesy
  Skarżenie się na przewlekłość postępowań zaczyna przynosić rezultaty. W ubiegłym roku Skarb Państwa musiał wypłacić odszkodowania ponad 1,7 tys. obywateli.
 • Ruszył proces nieuczciwego sędziego z Kościerzyny
  Przed Sądem Rejonowym w Koszalinie (Zachodniopomorskie) ruszył w środę proces sędziego z Kościerzyny (Pomorskie) Janusza K., oskarżonego o łapownictwo. Prokuratura Okręgowa w Słupsku przedstawiła sędziemu trzy zarzuty.
 • Jagna Marczułajtis
  Przed sądem rejonowym w Zakopanem w piątek miało rozpocząć się posiedzenie pojednawcze trenera kadry snowboardowej Pawła Dawidka z Jagną Marczułajtis-Walczak i jej mężem. Szkoleniowiec nie stawił się jednak do sądu przedkładając usprawiedliwienie.
 • Silvio Berlusconi
  Premier Włoch Silvio Berlusconi zarzucił we wtorek prokuratorom z Mediolanu, że wydali 20 milionów euro na dochodzenie przeciwko niemu. To pieniądze podatników - oświadczył szef rządu w przesłaniu do ruchu swych zwolenników Promotorzy Wolności.
 • Lekarz Jacksona przed sądem w przyszłym roku
  Najwcześniej w styczniu 2011 roku stanie przed sądem były osobisty lekarz Michaela Jacksona. Poinformował o tym w poniedziałek portal "Tmz.com". Prokuratura oskarża doktora Conrada Murray'a o nieumyślne spowodowanie śmierci piosenkarza.