• Michał Dworczyk
  "Ostatnie miesiące są dowodem na to, że w Polsce wobec prawa wszyscy są równi" - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk pytany o sprawę zawiadomienia złożonego przez Geralda Birgfellnera. Dodał, że "dziś prokuratura jest niezależna".
 • Jarosław Kaczyński
  Partia w ekspresowym tempie wymienia kluczowych urzędników i menedżerów. Zbadaliśmy skalę tego zjawiska.
 • Autorzy rysunku: Mikołaj Majewski (6 lat) i Piotr Czerwonka (7 lat)
  Po wygranych wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość podjęło się przeprowadzenia reformy wymiaru sprawiedliwości. Reforma ta budzi jednak bardzo duże wątpliwości, które co raz częściej swoim zasięgiem wykraczają poza polska scenę polityczną i stają się przedmiotem dyskusji o zasięgu europejskim.
 • Konferencja "Granice niezawisłości sędziów i niezależności sądów?"
  Sędziowie są zaniepokojeni możliwością zmian w sądownictwie. Uczestnicy odbywającej się w Warszawie konferencji "Granice niezawisłości sędziów i niezależności sądów?" uważają, że kierunek zmian zapowiadanych przez władzę wykonawczą może zagrażać niezawisłości sędziowskiej. Przedstawiciel rządu odpowiadał na to, że konieczne są mechanizmy kontrolne gwarantujące równowagę między władzą sądowniczą a wykonawczą.
 • 64 proc. Polaków źle ocenia pracę sądów
  Źle oceniamy działanie polskich sądów, a jeszcze gorzej służby zdrowia - wynika z najnowszych badań CBOS. Polacy podzieleni są za to jeśli chodzi o ocenę działalności Solidarności.
 • Janusz Kaczmarek
  Organizatorzy wtorkowego meczu piłkarskiego Polska - Niemcy w Gdańsku zapewnili, że są przygotowani do szybkiego reagowania na ewentualne przypadki łamania porządku. Podczas spotkania PZPN chce wprowadzić nowatorski system bezpieczeństwa.
 • Prokurator generalny i minister sprawiedliwości uważają, że chuliganami mogłyby się zająć sądy 24-godzinne
  W sprawie chuliganów stadionowych szerzej niż obecnie powinno się stosować sądy 24-godzinne - tego zdania są prokurator generalny Andrzej Seremet i minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, którzy rozmawiali w piątek o bezpieczeństwie na stadionach.
 • Strajk polskich sędziów. Prokuratorów też
  Wzmocnienie pozycji prokuratora generalnego i zwiększenie wynagrodzeń prokuratorów - to główne postulaty protestu zapowiedzianego od wtorku przez prokuratorskie związki i stowarzyszenia. Oddzielny protest zapowiedzieli również sędziowie.