• Smutna kobieta pije wodę
  Wewnętrzny krytyk robi często złą robotę i demotywuje kobiety – podkreśla Olga Kozierowska, autorka projektu „Sukces pisany szminką”, ekspertka programu Live InSync. Jej zdaniem to my pobudzamy ten głos do życia, to my go odżywiamy, a on potrafi urosnąć do bardzo dużych rozmiarów. Potem coraz trudniej jest sobie z nim poradzić, dlatego warto zdusić go już na samym początku.
 • Pewna siebie kobieta
  Kobiety są znacznie częściej niezadowolone z siebie niż mężczyźni – potwierdzają to od lat liczne badania. Dotyczy to nie tylko wyglądu zewnętrznego, lecz i takich aspektów życia jak praca zawodowa czy samorealizacja. Coś się jednak zmienia – badanie eSexy.pl pokazało, że im bliżej kobiecie do magicznej 30, tym bardziej jest z siebie zadowolona.
 • Seksbomba
  Choć Polki uchodzą za piękne kobiety, to z poczuciem własnej atrakcyjności mają poważny problem. Najbardziej lubią w swoim ciele nogi, oczy i włosy, a najmniej - brzuch – wynika z badania Gfk Polonia na zlecenie marki eSexy.pl. Najmniej kompleksów dotyczących własnego wyglądu mają 30-latki.
 • Smutna kobieta
  Kobiety są coraz lepiej wykształcone, zajmują wysokie i odpowiedzialne stanowiska, świetnie godzą liczne obowiązki domowe z karierą i realizują swoje pasje. Mimo tego większość z nich wciąż nie czuje się wystarczająco dobra. Wpływ na to ma głównie ocena ich osiągnięć przez partnera, dzieci, rodziców. Jedynie we własnym gronie kobiety znajdują potrzebne im wsparcie i aprobatę.
 • Doda słynie z wysokiej samooceny i niczym niezmąconej pewności siebie. Piosenkarka często podkreśla, że uważa siebie za ideał niemal pod każdym względem. Ostatnio stwierdziła, że wszystkie kobiety powinny być takie jak ona.
 • Dorota Gardias, uznawana za jedną z najpiękniejszych polskich pogodynek, była dołowana przez swojego byłego partnera, który chciał w ten sposób podbudować swoje ego. Celebrytka wyznała, że nie mogła liczyć na jego bezwarunkową akceptację.
 • Dziecko na wadze
  Obsesja szczupłej sylwetki dotyka coraz młodsze osoby. Odchudzanie się i brak akceptacji własnego ciała dotykają już pięciolatki – alarmują specjaliści. Sprawa jest poważna - negatywny obraz ciała jest uznawany za jedną z przyczyn chorób i problemów w związkach.
 • Kobieta z komputerem
  Uzależnienie od Facebooka zbiera coraz większe żniwo. Co ciekawe, na popadnięcie w ten nowy nałóg bardziej podatne są kobiety. Do nałogu predestynują określone cechy psychiczne – brak pewności siebie i ekstrawersja. Objawy bywają natomiast podobne jak w przypadku alkoholizmu czy narkomanii…
 • Kobieta w bikini na plaży
  Nieunikniony negliż na plaży i wstydliwe obnażanie niechcianych krągłości? Są jeszcze gorsze upokorzenia. Większe katusze w konfrontacji z niedoskonałościami ciała przeżywają bowiem kobiety w… przymierzalniach. Co robić? Odchudzać się – powiedziałby dietetyk. „Przestać patrzeć na modelki!” – proponuje zamiast tego psycholog. Wszystkiemu winne bowiem kompleksy wynikające z porównywania się z "ideałami"...
 • Kobieta z laptopem
  Czy kariera zawodowa to domena brzydul, którym trudno znaleźć męża? Czy pieniądze i sukcesy w pracy u kobiety mają zastąpić miłość i rodzinę? Tak sugerują naukowcy… Oto kontrowersyjne badania!