• Saoirse Ronan – dziewczyna z tajemnicą
  Już mając trzynaście lat, dowiodła, że ma zadatki na wybitną aktorkę. Ma niezwykłą urodę i potrafi grać postaci skrywające tajemnice. Jak potoczy się kariera Saoirse Ronan?
 • Gemma Arterton w "Byzantium"
  Gdy w 1994 roku Neil Jordan nakręcił legendarny "Wywiad z wampirem", nikomu nie śniło się o sadze "Zmierzch" czy bohaterach "Czystej krwi". Po latach irlandzki reżyser wraca do wampirzych bohaterów, choć w nieco innej odsłonie
 • Gemma Arterton i Saoirse Ronan w "Byzantium"
  "Wampiry są wieczne. Uzupełniają coś, czego brakuje nam w religii. Kojarzą się z elegancją. Fascynują podobnie jak cała starożytna mitologia. Chęć oglądania w kinie minotaurów, faunów czy irlandzkich wróżek ma takie samo źródło – niechęć do realnego świata. Ludzie nie znoszą rzeczywistości i chcą od niej uciec" – mówił Neil Jordan o swojej fascynacji istotami nadprzyrodzonymi.
 • Saoirse Ronan w "Byzantium"
  "Byzantium" to najnowsza propozycja Neil Jordan. Twórca "Wywiadu z wampirem" wrócił do tematu, który przyniósł mu zasłużone miejsce w panteonie mistrzów horroru. I tym razem krytycy nie szczędzą mu pochwał: ">>Zmierzch<< dla dorosłych. Nie wolno przegapić", "Ten film przywraca wampirom należne miejsce w kinie". 63-letni irlandzki reżyser w głównej roli obsadził Saoirse Ronan, którą już okrzyknięto nową gwiazdą kina.